Już dziś będą miały miejsce kolejne starcia w ramach Eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. W grupie J zmierzą się dwie najsilniejsze jak do tej pory drużyny, ponieważ druga w tabeli Macedonia Północna podejmie lidera, Reprezentację Niemiec.

Macedonia Północna:

Macedończycy w doskonałych nastrojach mogą podejść do spotkania z byłymi Mistrzami Świata, ponieważ w piątek bez problemu pokonali na wyjeździe Liechtenstein 4-0. Kadra trenera Blagoja Milevskiego wyszła na prowadzenie w 39 minucie spotkania po golu Darko Velkovskiego, następnie w 66 minucie rzut karny wykorzystał Ezgjan Alioski i było już 0-2. W 74 minucie prowadzenie podwyższył Boban Nikolov, a ostatnią w meczu bramkę zdobył Darko Churlinov.

Macedonia Północna w dotychczasowych 7 starciach Eliminacji do Mistrzostw Świata zgromadziła 12 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa i 3 razy remisując, przydarzyła im się również jedna porażka.

Gdy ostatni raz mierzyli się z Reprezentacją Niemiec udało im się wygrać, tak więc dziś na pewno będą zmotywowani do tego aby jeszcze raz sprawić ogromną niespodziankę, co także oznaczać dla nich będzie utrzymanie na dłużej 2 miejsca w tabeli.

Niemcy:

Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów pod wodzą Hansiego Flicka nie przegrała jeszcze żadnego spotkania i pewnie kroczy po awans na zbliżający się Mundial. W meczu z Macedonią z racji na swoją klasę piłkarską oraz indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników są zdecydowanym faworytem, ale jak już wcześniej wspomniałem dzisiejsi gospodarze potrafili Niemców pokonać, tak więc do tego starcia goście będą musieli podejść z dużym respektem.

Warte uwagi jest to, że  Die Mannschaft w eliminacjach traci bardzo mało goli, bo zaledwie 3. Aż w 5 meczach mogą pochwalić się czystym kontem, a dodatkowo strzelają wiele goli, 7 trafień w 2 meczach z Islandią oraz 6 z Armenią pokazują, że musi się Macedonia mocno pilnować w defensywie jeśli chce w tym spotkaniu co najmniej zremisować.

Największe zagrożenie pod bramką Stole Dimitrievskiego na pewno będą stwarzać Thomas  Müller, Serge Gnabry, czy Leroy Sane, którzy są ostatnio w dobrej formie.  Dwaj pierwsi dali zwycięstwo Niemcom w ostatnim meczu z Rumunią, strzelając 2 bramki, więc w starciu z Macedonią również spróbują nie raz postraszyć bramkarza gospodarzy.

Pojedynek Macedonii Północnej z Niemcami już od godziny 20:45, będą mogli Państwo śledzić na antenie kanału 1 naszego radia. Serdecznie zapraszamy, ten mecz skomentują Maciej Piotrowski oraz Tomasz Stawski.