Trzykrotna mistrzyni świata w skoku wzwyż Maria Lasitskene pyta w emocjonalnym wpisie na Instagramie, iż – Dlaczego nas nie ochroniliście?. Rosjanka od wielu lat startuje pod neutralną flagą i bardzo chce wystartować w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

“Od samego początku nie wierzyłam w przekazywane nam historie, że wszystko dobrze się skończy. Tak nie jest i to, co się stało jest wielkim wstydem dla naszego kraju! Czemu nas nie ochroniliście?” – zwraca się do ministerstwa sportu i rosyjskiego komitetu olimpijskiego.

W swoim wpisie wspomina także o walce z dopingiem w Rosji. “Występowanie pod neutralną flagą nie jest dla mnie niczym nowym. Od 2016 roku nie mogę założyć narodowych barw, nie słyszę hymnu. Jedyne jednak, co mnie drażni to fakt, że tylko my sportowcy walczymy o to, żeby sytuacja się poprawiła. A działacze? Tylko ładnie mówią, ale w ogóle nas nie bronią. To nie Zachód atakuje Rosję, to wy – działacze – zdradziliście nas sportowców” – napisała.

W 2015 roku zdobyła tytuł mistrzyni świata, a w roku olimpijskim jako jedyna zawodniczka w stawce regularnie pokonywała wysokość dwóch metrów. Przez te cztery lata dalej skacze powyżej dwóch metrów. Nawet rzadko przegrywa w mityngach.

Od trzech lat startuje pod neutralną flagą. Wobec niej nie ma podejrzeń o stosowanie dopingu i dlatego raczej wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.