Polak awansował dziś do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju w Londynie. To jego najlepsze osiągnięcie w karierze na kortach tej rangi. Dodatkowo – zrobił to bez straty seta i własnego podania, co nie udało się nikomu innemu na turnieju!

WTA

Magda Linette po zwycięstwie nad Switoliną niestety nie podołała kolejnej rywalce. Paula Badosa okazała się dziś za mocna dla Poznanianki. Magda wygrała pierwszego seta, wyprowadzając go ze stanu 3-5 na 7-5. Później gra zaczęła się sypać. Druga partia przegrana do dwóch, wzięta przerwa medyczna na ból pleców. W trzecim secie trochę się to odwróciło. Linette prowadziła 3-0 w gemach i miała piłki na 4-0. Niestety – Badosa się nie poddała i ostatecznie wygrała 6-4, więc to ją będziemy oglądać w 1/8 finału.

Do kolejnej rundy awansowały dziś: Paula Badosa (33.), Angelique Kerber (28.), Karolina Muchova (22.), Ajla Tomljanovic (75.), Emma Raducanu (338.), Cori Gauff (23.), Barbora Krejcikova (17.) i Ashleigh Barty (1.).

• Wyniki szóstego dnia (3. runda) Wimbledonu kobiet do wglądu TUTAJ.
  • Drabinka – TUTAJ.

ATP

Fantastycznie. Tak gra Hubert Hurkacz. Bez przegranego seta. Ba, nawet bez przegranego własnego gema serwisowego. Po sześciu porażkach z rzędu przed Wimbledonem nie zapowiadało się na takie rezultaty Polaka. A jednak. Hubert pokazał, że potrafi. Dziś pokonał Alexandra Bublika 3-0 w niecałe 1,5 godziny. Następny rywal? Danił Miedwiediew, który przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w piątym secie meczu z Marinem Ciliciem.

Do kolejnej rundy awansowali dziś: Matteo Berrettini (9.), Ilja Iwaszka (79.), Lorenzo Sonego (27.), Hubert Hurkacz (18.), Alexander Zverev (6.), Felix Auger-Aliassime (19.), Roger Federer (8.), Danił Miedwiediew (2.)

• Wyniki szóstego dnia (3. runda) Wimbledonu mężczyzn do wglądu TUTAJ.

Autor: Dawid Lampa