Za nami losowanie barażów w nowej odsłonie Ligi Mistrzów. Największym hitem okazało się starcie Manchesteru City z Realem Madryt!
Najwięcej emocji budził przeciwnik dla Manchesteru City. Ze względu na słaby występ w fazie grupowej było jasne, że The Citizens trafią na Bayern lub Real Madryt. Ostatecznie los skojarzył ich z „Królewskimi”, co nie jest dużą niespodzianką – te drużyny mierzyły się ze sobą w ostatnich czterech sezonach Champions League.
Czeka nas także jedno spotkanie między zespołami z tego samego kraju – Stade Brestois stanie do rywalizacji z PSG. W barażach wystąpi także dwóch Polaków. Feyenoord Jakuba Modera zmierzy się z AC Milanem, a AS Monaco Radosława Majeckiego zagra przeciwko Benfice.
Pierwsze mecze już 11 i 12 lutego. Rewanże tydzień później.
Oto pary barażowe:
Club Brugge – Atalanta Bergamo
Manchester City – Real Madryt
Juventus – PSV
Stade Brestois – PSG
Sporting Lizbona – Borussia Dortmund
Celtic – Bayern Monachium
Feyenoord – AC Milan
AS Monaco – Benfica