Bramkarz odejdzie z Legii Warszawa

Wojciech Banasik pożegna się z Łazienkowską po tym, jak Legia Warszawa nie zdecydowała się na przedłużenie umowy 19-letniego golkipera – informuje TVP Sport.

Młody bramkarz opuści Łazienkowską

 

Wojciech Banasik nie pozostanie na dłużej w Legii Warszawa. 19-letni goalkepper, który od lutego jest wypożyczony do pierwszoligowej Polonii Bytom, najprawdopodobniej odejdzie ze stołecznego klubu po zakończeniu obecnych rozgrywek. Choć kontrakt 19-latka obowiązuje formalnie do 30 czerwca 2026 roku, w umowie znajdowała się specjalna klauzula przedłużenia. Termin na skorzystanie z tego zapisu natomiast już minął, a Wojskowi nie zdecydowali się na taki krok, jak informuje TVP Sport. Oznacza to, że zmiana scenariusza wymagałaby przedstawienia zawodnikowi zupełnie nowej oferty, co na ten moment wydaje się mało prawdopodobne.

Wypożyczony do końca sezonu 25/26 z Legii Warszawa bramkarz w ostatnim czasie wskoczył do pierwszego składu Polonii Bytom i zdobywa doświadczenie na poziomie Betclic 1 Ligi. Opuści klub za darmo – Legia zgarnie jedynie ekwiwalent za jego wyszkolenie, co będzie kosztem rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych

Jego odejście wpisuje się w szerszy plan zmian personalnych w kadrze stołecznej ekipy. Realne jest bowiem odejście także Kacpra Tobiasza, któremu również wygasa kontrakt wraz z końcem czerwca. Zaś w kontekście potencjalnego dołączenia do Legii wymienia się Ivana Brkicia z Motoru Lublin.

Tymczasem Legia Warszawa kontynuuje przygotowania do wyjazdowego meczu z Bruk-Betem. Do końca kampanii ekipa Marka Papszuna zmierzy się z beniaminkiem, z Lechią Gdańsk i z Motorem Lublin. Aktualnie Wojskowi zajmują jedenaste miejsce tabeli Ekstraklasy z czterema punktami przewagi nad strefą spadkową.

Fot. TVP Sport
Autor: Mikołaj Mazur

czytaj dalej...

udostępnij na:

REKLAMA

najnowsze