Kwartet polskich drużyn w europejskich pucharach! Liczymy na bilans 4:0!

Środa dla polskich kibiców upłynie pod znakiem występów naszych drużyn w europejskich pucharach w siatkówce – aż cztery zespoły zagrają w rozgrywkach CEV. Czy wyjdą z nich zwycięsko?

O 17:30 na parkiety wyjdą zespoły Projektu Warszawa oraz Grot Budowlanych Łódź. Na warszawskim Torwarze na kibiców czeka pierwszy mecz finałowy Pucharu Challenge siatkarzy. Projekt Warszawa podejmie Vero Volley Monza. Podopieczni Piotra Grabana są w świetnej formie, a w ostatnim spotkaniu przed tym pojedynkiem, czyli w 22. kolejce siatkarskiej PlusLigi, bez straty seta wygrali z Treflem Gdańsk. Jednak z Monzą nie będzie łatwo wygrać, to obecnie szósta drużyna SuperLegi, a jej gwiazdą jest Ran Takahashi.

W łódzkiej Sport Arenie oczy będą zwrócone na zespoły Grot Budowlanych Łódź i NUC Volleyball, które zmierzą się w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu CEV. Szwajcarska drużyna jest liderem rozgrywek w swoim kraju z dużą przewagą nad innymi zespołami, jednak to łodzianki będą faworytkami. Ostatnie trudne spotkanie z MOYA Radomką Radom, na pewno zmotywował je pod kątem mentalnym.

W Pucharze CEV jest jeszcze jeden polski zespół. O 18:00 w rzeszowskiej Hali Podpromie zmierzą się w pierwszym meczu półfinałowym Asseco Resovia Rzeszów z Fenerbache. W ćwierćfinale podpopieczni Giampaolo Medeiego po złotym secie wyeliminowali Aluron CMC Wartę Zawiercie. Czy słynne tureckie Fenerbache, stanie na ich drodze do zwycięstwa?

Na deser cream de la cream – ćwierćfinałowe starcie w Lidze Mistrzów Jastrzębskiego Węgla i Gas Sales Piacenzy. Jastrzębianie udali się w podróż, by pokonać włoskiego mocarza. Trudno wskazać faworyta spotkania, oba zespoły spisywali się dotychczasowo świetnie, przegrały tylko jedno spotkanie. 

Na transmisję z pojedynku Gas Sales Piacenza – Jastrzębski Węgiel  zapraszamy do kanału 2 naszego Radia na YouTube. O 20:30 spotkanie skomentuje Kuba Kwiatkowski. 

Autor: Paweł Ziobro

 

czytaj dalej...

udostępnij na:

REKLAMA

najnowsze