Ledwie wczoraj Tottenham informował o rozstaniu z Mauricio Pochettino, a już dzisiaj ogłoszono nowego trenera. Zespół Spurs obejmie dobrze znany angielskim kibicom Portugalczyk.

Wczoraj informowaliśmy was, że The Telegraph podał listę trzech nazwisk, które potencjalnie mogą zastąpić Mauricio Pochettino na stanowisku trenera Tottenhamu. Gazeta podawała jednak, że Argentyńczyk zostanie w zespole z Londynu najpewniej do końca sezonu. Jego miejsce miał zająć ktoś z grupy Carlo Ancelotti, Julian Nagelsmann lub Eddie Howe

Do zwolnienie wakatu na Tottenham Hotspur Stadium nastąpiło jednak znacznie wcześniej. Daniel Levy musiał być gotowy na taką opcję od dłuższego czasu, bo niecałą dobę po ogłoszeniu rozstania z Pochettino, ogłoszono nowego trenera. 

Jose Mourinho podpisał długoterminowy kontrakt z Tottenhamem i będzie trenerem drużyny do końca sezonu 2022/2023. Mourinho z 25 trofeami, to jeden z najbardziej utytułowanych menedżerów XXI wieku. Na temat jego zatrudnienia wypowiedział się prezes Daniel Levy:

Jose ma bogate doświadczenie, potrafi inspirować zespół i jest wielkim taktykiem. Wygrywał trofea w każdy klubie, który prowadził. Wierzymy, że wniesie do zespołu energię oraz wiarę.

Sam Mourinho skomentował swoje przyjście do Spurs w ten sposób:

Jestem podekscytowany dołączeniem do klubu, z tak wielkim dziedzictwem i takimi przepełnionymi pasją fanami. Ekscytuje mnie jakość jaką ma skład, jak i akademia. To co mnie pociąga, to praca z tymi piłkarzami.

Kacper Kolibabski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.