Hubert Hurkacz jest pierwszym Polakiem od 1982 roku, który wygrał singlowy turniej rangi ATP. 37 lat temu ostatni raz puchar dla Polski zdobył Wojciech Fibak. Hurkacz w finale pokonał Francuza Benoita Paire 6:3, 3:6, 6:3.

Mecz finałowy

1 set

Hurkacz wygrał gema otwierającego mecz przy własnym serwisie, później jednak oglądaliśmy aż trzy przełamania z rzędu. Hurkacz prowadził w tamtym momencie 3:1. Do końca seta obaj utrzymywali własny serwis i ostatecznie Hubert okazał się zwycięzcą pierwszego seta 6:3.

2 set

Drugi set przebiegiem bardzo przypomniał pierwszego. Z tym że na początku były dwa przełamania, a nie trzy. Ósmy gem okazał się decydujący. Tam Hurkacz mimo ofiarnej walki przegrał gema serwisowego. To pozwoliło Paire wrócić do gry. Wygrał on drugiego seta 6:3.

3 set

Trzeci set to to fatalny pierwszy gem serwisowy Hurkacza. Polak od razu został przełamany przez Francuza. Ten jednak nie wytrzymał presji i natychmiastowo stracił swoją przewagę. Benoit Paire zaciął się w szóstym gemie. Przegrał do 0 własne podanie i mocno skomplikował swoją sytuację. Wykorzystał to Hubert Hurkacz, który już do końca seta był pewny siebie i wygrał go 6:3, a całe spotkanie 2:1!

Pierwszy tytuł, awans w rankingu i polskie Winston-Salem!

Pięć lat temu bardzo blisko tytułu był Jerzy Janowicz, który w finale w Winston-Salem przegrał w trzech setach z Lukasem Rosolem. Polak nie wykorzystał wtedy dwóch piłek meczowych. Teraz Hubert Hurkacz napisał własną historię. 37 lat kibice w Polsce musieli czekać na ponowny triumf Polaka w turnieju rangi ATP. Tegoroczne zmagania w Winston-Salem przyniosły podwójne zwycięstwo Polaków. Hurkacz okazał się najlepszy w singlu, natomiast turniej deblowy wygrała para Łukasz Kubot/Marcelo Melo. W wirtualnym rankingu Hubi plasuje się w tej chwili na najwyższym w karierze 35. miejscu.

W pierwszej rundzie US Open rywalem  Hurkacza będzie Francuz Jeremy Chardy!