Pierre-Emerick Aubameyang jest bliski opuszczenia FC Barcelony. Klub z Katalonii zaakceptował propozycję Chelsea, która jest zainteresowana sprowadzeniem Gabończyka.

Dziś rano Barcelona otrzymała konkretną i zarazem satysfakcjonującą propozycję od “The Blues”. Jak donosi Fabrizio Romano, ekipa ze Stanford Bridge jest gotowa zapłacić 14 mln € za Aubameyanga. W dodatku Chelsea zamierza przekazać Barcelonie Marcosa Alonso.

Transfer Gabończyka wkrótce powinien zostać sfinalizowany. Złamana szczęka, którą piłkarz doznał na skutek napaści nie stanowi żadnej przeszkody do podpisania umowy z nowym klubem. Jednak z powodu odniesienia obrażeń Aubameyang będzie pauzować przez najbliższe tygodnie.

Po przejściu testów medycznych Aubameyang ma podpisać dwuletni kontrakt z nowym klubem. Umowa będzie na razie ważna do 30 czerwca 2024 r. Kontrakt będzie mógł zostać automatycznie wydłużony o jeden rok, lecz będzie to zależeć od liczby występów piłkarza w sezonie 2023/24.

“Duma Katalonii” daje Gabończykowi wolną rękę. Jego odejście jest z punktu widzenia klubu korzystne. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu na Camp Nou pozostanie Memphis Depay. Barcelona nie powinna już naciskać na wyrzucenie Holendra z drużyny, zwłaszcza, iż jej struktury opuścił już inny napastnik, który do tej pory nie wnosił dużego pożytku – Martin Braithwaite. 

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.