W Mińsku zakończył się mecz lekkoatletyczny Europa kontra Stany Zjednoczone. Zwyciężyli reprezentanci Starego Kontynentu, a duża w tym zasługa Polaków, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Po pierwszym dniu, Europejczycy prowadzili 27 punktami, w poniedziałek powiększyli jeszcze przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą aż 123 oczek – 724.5:601.5.

Zmagania rozpoczęła rywalizacja młociarek, w której bezkonkurencyjna okazała się Joanna Fiodorow. Polka rozkręcała się z rzutu na rzut, za każdym niemal razem poprawiając się. W ostatniej próbie uzyskała 74 metry i 34 centymetry i wygrała zdecydowanie.

Całkowitą dominację Europy oglądaliśmy w konkursie skoku o tyczce! Zawodnicy z naszego kontynentu zajęli cztery pierwsze miejsca. Zwyciężył faworyt Armand Duplantis z wynikiem 5.85m. Tuż za jego plecami uplasowali się Biało-Czerwoni: Piotr Lisek był drugi, zaliczając 5.80m, a podium uzupełnił Paweł Wojciechowski, gorszy od rodaka o 5 centymetrów.

W biegu na 800 metrów wydawało się, że Adam Kszczot nie pozostawi rywalom złudzeń. Polak przez dłuższy dystans prowadził, jednak tuż przed linią mety dał się wyprzedzić Bośniakowi, Amelowi Tuce.

Piotr Małachowski zaliczył bardzo solidny występ. Nasz dyskobol zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Lukasowi Weißhaidingerowi z Austrii. Odległość 64.89m to obecnie szczyt możliwości 36-latka.

Dobrym finiszem w biegu na 400 metrów przez płotki popisał się Patryk Dobek, który dobiegł do mety czwarty, wyprzedzając tuż przed linią dwóch zawodników.

Jeszcze lepiej wśród płotkarek zaprezentowała się Karolina Kołeczek. Lepsza od niej na 100 metrów okazała się tylko Amerykanka, Sharika Nelvis. Różnica między obiema paniami wynosiła tylko 0.06 sekundy.

Trochę gorzej spisała się za to Sofia Ennaoui. Bieg na 1500 metrów ukończyła dopiero na siódmej pozycji.

Na miejscu szóstym swój występ zakończyła kulomiotka, Paulina Guba. Do zwyciężczyni konkursu zabrakło jej aż metr.

Zawody w Mińsku to dla Polaków świetne przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Doha. Niezła dyspozycja naszych gwiazd podczas meczu z USA to dobry prognostyk, a dla tych, którzy wypadli gorzej, znak, że trzeba jeszcze popracować nad formą. Oby w Katarze, Biało-Czerwoni startowali udanie i dostarczyli nam wiele radości w postaci medali.

Wyniki Polaków:

Joanna Fiodorow – rzut młotem kobiet – 1. miejsce – 74.34m

Piotr Lisek – skok o tyczce mężczyzn – 2. miejsce – 5.80m

Paweł Wojciechowski – skok o tyczce mężczyzn – 3. miejsce – 5.75m

Sofia Ennaoui – 1500m kobiet – 7. miejsce – 4:09.18s

Adam Kszczot – 800m mężczyzn – 2. miejsce – 1:46.89s

Piotr Małachowski – rzut dyskiem mężczyzn – 2. miejsce – 64.89m

Paulina Guba – pchnięcie kulą kobiet – 6. miejsce – 18.50m

Karolina Kołeczek – 100m przez płotki kobiet – 2. miejsce – 12.86s

Patryk Dobek – 400m przez płotki mężczyzn – 4. miejsce – 49.41s

 

Darek Piechota

ZOBACZ TAKŻE: Dominacja naszych młociarzy w Mińsku

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.