W poniedziałek rozpoczął się w Mińsku lekkoatletyczny mecz Europa – Stany Zjednoczone. Po pierwszym dniu ekipa ze Starego Kontynentu prowadzi 331:304.

Patrząc na występy Biało-Czerwonych, to najwięcej powodów do radości dali młociarze. Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki zdominowali konkurs w stolicy Białorusi. Już w pierwszej serii na prowadzeniu był duet naszych kadrowiczów. Fajdek posłał młot na odległość 79,83 metrów, a Nowicki zanotował wynik 75,86. Druga kolejka to świetny rzut Nowickiego – 78,33. Fajdek odpowiedział najlepiej jak mógł w trzeciej serii, kiedy posłał młot na odległość 80,71. To trzeci rezultat na światowych listach w tym roku! 30-letni młociarz z Białegostoku nie zbliżył się już do zawodnika Agrosu Zamość.

W konkurencjach biegowych fani “królowej sportu” liczyli na dobry występ naszych zawodniczek na 400 metrów. Iga Baumgart-Witan (51,52) zajęła trzecie miejsce, a Justyna Święty-Ersetic (52,35) była szósta. Karol Zalewski z czasem 46,57 w biegu na 400 metrów zajął piąte miejsce.

Pewny siebie, naładowany energią był w poniedziałek Konrad Bukowiecki. W konkursie pchnięcia kulą poprawiał się w trzech pierwszych seriach. Pchał kolejno na: 21,70 metrów, 21,85 i 21,92. Polak zajął drugie miejsce w konkursie, a z najlepszym wynikiem w sezonie wygrał Amerykanin Darrell Hill (22,35).

Grzegorz Lipiec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.