Pedagogika – jakie daje perspektywy zawodowe?

W ostatnim czasie, w dziedzinie pedagogiki dokonał się naprawdę duży postęp. Częściej diagnozuje się rozmaite problemy, co pomaga wdrożyć odpowiednie terapie i poprawić jakość życia dotkniętych nimi dzieci. Dlatego praca w zawodzie pedagoga daje obecnie wiele możliwości. Sprawdź, czy wiesz, gdzie można pracować po tym kierunku studiów!

Absolwenci pedagogiki mogą szukać pracy w różnych firmach i instytucjach. Dobrym pomysłem na poprawę swojej pozycji na rynku pracy jest też ukończenie studiów podyplomowych. Kilkanaście takich kierunków ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University. Co więcej, takie studia możesz ukończyć interaktywnie (RealTime Online) – co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób pracujących. Jakie studia podyplomowe warto wybrać po pedagogice?

Praca z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Problem autyzmu stał się w ostatnich latach bardzo popularnym tematem. Dzięki postępowi nauki dzisiaj takie zaburzenia rozpoznaje się zdecydowanie częściej, niż miało to miejsce w ubiegłych dekadach. Wiele instytucji poszukuje specjalistów posiadających kwalifikacje odpowiednie do pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Taka praca może też być źródłem ogromnej satysfakcji i zawodowego spełnienia. Nowoczesna terapia i wsparcie edukacyjne jest niezwykle ważne dla osób z takimi zaburzeniami.

Logopedia – studia podyplomowe

Kolejną ciekawą ścieżką zawodową dla pedagoga jest wspieranie dzieci, które wykazują problemy w zakresie rozwoju mowy. Wady wymowy są problemem, który może rzutować nie tylko na edukację, ale także na rozwój społeczny dzieci i młodzieży. Logopeda jest więc bardzo potrzebnym zawodem, którego wykonywanie pozwala realnie pomagać ludziom. Absolwenci logopedii mogą szukać pracy w różnych instytucjach związanych z edukacją lub otworzyć własną poradnię. Należy też pamiętać, że problemy z wymową dotyczą nie tylko dzieci, ale mogą występować także u osób dorosłych.

Integracja sensoryczna – kierunek przyszłości?

Zaburzenia integracji sensorycznej są obecnie bardzo często diagnozowane, szczególnie wśród młodszych dzieci. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty terapeutyczne, trzeba jak najszybciej wprowadzić skuteczne metody wspomagania rozwoju dziecka. Specjalista z zakresu integracji sensorycznej zajmuje się diagnozowaniem oraz terapią takich zaburzeń. Ze względu na rosnącą świadomość rodziców i nauczycieli, ten zawód może stawać się coraz bardziej poszukiwany. Warto więc rozważyć tę ścieżkę kariery.

Przygotowanie pedagogiczne do nauczania różnych przedmiotów

Kolejną grupą studiów podyplomowych są te związane z nauczaniem. Może to być ciekawy pomysł na rozwój zawodowy. Szczególnie jeśli pasjonuje Cię nie tylko pedagogika, ale także treść przedmiotu, którego będziesz nauczać. Taka praca daje sporo satysfakcji i pozwala wykorzystywać różne narzędzia pedagogiczne. Pozycja absolwenta takich studiów na rynku pracy może być bardzo dobra, ale zależy np. od zapotrzebowania na nauczycieli danego przedmiotu.

czytaj dalej...

udostępnij na:

REKLAMA

najnowsze