Pomocnik Manchesteru City trafi do włoskiego giganta ? [Trzyletni kontrakt powinien przekonać tę gwiazdę?]

Bernardo Silva, bo o nim mowa, w ostatnim czasie przykuł uwagę włoskiego klubu, a konkretnie Juventusu, który rozgląda się za letnimi wzmocnieniami. Na oku „Starej Damy” znajduje się także Jakub Kiwior. Jak podaje La Gazzetta dello Sport, ekipa zarządzana przez Luciano Spallettiego miała złożyć już ofertę Portugalczykowi. 

Bernardo Silva, obecna sytuacja

31-latek do Manchesteru trafił 1 lipca 2017 roku, opuszczając AS Monaco. Bernardo Silva w tym klubie zdobył: sześć tytułów Premier League czy jeden tytuł Ligi Mistrzów oraz zanotował 448 występów, 76 bramek i 77 asyst dla zespołu Guardioli. Obecnie jego umowa z „Obywatelami” wygasa 30 czerwca tego roku i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie ona przedłużona. Dodatkowo 10 sierpnia Silva skończy 32-lata. Te wszystkie czynniki wskazują na jedno. W lato Bernardo opuści zespół „The Citizens”. Tę sytuację chce wykorzystać Juventus. 

Juventus przygotowuje umowę ?

Według włoskiego dziennika, La Gazzetta dello Sport, „Bianconeri” próbują skusić Portugalczyka trzyletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. W zespole z Turynu gra już jeden Portugalczyk, Francisco Conceicao, więc kapitan Manchesteru City mógłby dołączyć do swojego reprezentacyjnego kolegi. Według włoskiego dziennika, Bernardo miałby wynagrodzenie na poziomie niemniejszym niż 7-8 mln za sezon gry. Juventus wysłał Jorge Mendesowi, więc agentowi Silvy, wiadomość, że są gotowi. 

Jaką decyzję podejmie Silva ?

Sam portugalski piłkarz nie zdecydował jeszcze, co dalej ze swoją piłkarską przygodą. Według włoskiego dziennika, sytuację Portugalczyka obserwują także: Barcelona, Benfica, Galatasaray, wiele klubów z Półwyspu Arabskiego oraz zespoły z MLS. Wszystkie te ekipy mogą tylko trzymać kciuki, ponieważ sam zainteresowany podejmie decyzję bliżej końca kwietnia.

Foto: NurPhoto/ Contributor via Getty Images

Autor: Jakub Lemański

czytaj dalej...

udostępnij na:

REKLAMA

najnowsze