Nie takiego meczu spodziewali się kibice Huberta Hurkacza w Polsce i na świecie. Polak zupełnie nie przypominał zawodnika, który dzień wcześniej ograł Stefanosa Tsitsipasa. Hubi nie zagra w ćwierćfinale, ale dzięki dwóm wcześniejszym ważnym triumfom, Hurkacz zadebiutuje w TOP 40 rankingu ATP.

Pechowy pierwszy set

Inauguracyjny gem rozpoczął się całkiem udanie dla Polaka. Prowadził on 40:30 przy serwisie Geala Monflisa i była szansa, że szybko obejrzymy w tym spotkaniu przełamanie. Francuz jednak opanował emocje i wygrał gema przy własnym podaniu. Przez prawie całego seta Hurkacz był bardzo pewny przy swoim serwisie, o czym świadczy to, że ani razu nie było nawet równowagi, kiedy piłkę do gry wprowadzał Hubert. Przy stanie 4:5 i serwisie Hurkacza coś jednak pękło – pojawiła się pierwsza piłka setowa. Polak obronił ją, ale przy drugiej już sobie nie poradził i set zakończył się zwycięstwem Monflisa 6:4

Tego nikt się nie spodziewał

W pierwszym secie walka była bardzo wyrównana, a o końcowym zwycięstwie zadecydowało przełamanie, które nastąpiło w 10. gemie. Drugi set zupełnie nie przypominał pojedynku, jaki oglądaliśmy w poprzedniej partii. Przy stanie 0:1 i serwisie Hurkacza miał miejsce decydujący gem. Hubert bardzo długo odpierał ataki rywala przed przełamaniem. Trzy razy mógł sam zakończyć gema, ale też trzy razy musiał bronić break pointów. Monflis w końcu przełamał Polaka i pewnym było, że powrót w tym spotkaniu nie będzie należał do najłatwiejszych. W drugim secie zdecydowanie pomocnikiem Hurkacza nie było własne podanie. Tylko 48% trafionego pierwszego serwisu – to zdecydowanie za mało by pokonać 20. rakietę świata. Ostatecznie Polak nie wygrał w tej partii żadnego gema i przegrał całe spotkanie 4:6, 0:6.

Cały turniej zaowocuje awansem!

Hubert Hurkacz na pewno przesunie się o kolejne oczka w rankingu najlepszych tenisistów. Obecnie 48. rakieta świata, w najnowszym rankingu zajmie 40. miejsce! Świetny turniej w Montrealu zaowocował sporą liczbą punktów do rankingu i również najwyższym miejscem w karierze Polaka. Kolejnym turniejem w jakim zagra Hurkacz będą twarde korty w Cincinnati – tam, w turnieju rangi ATP 1000, Polak ma zagwarantowane miejsce w głównej drabince.