W czwartkowe przedpołudnie FC Barcelona poinformowała o wypożyczeniu 28-letniego środkowego obrońcy FC Barcelony- Samuela Umtitiego do beniaminka Serie A – Lecce.

31-krotny reprezentant Francji w drużynie prowadzonej przez Marco Baroniego pozostanie do zakończenia sezonu 2022/2023. W umowie pomiędzy oboma klubami nie ma opcji wykupienia piłkarza.

Dla Umtitiego odejście do Lecce jest krokiem w tył. Jeszcze w 2018 roku jego wartość rynkowa wynosiła 70 milionów euro. Teraz według portalu “Transfermarkt” jego wartość wynosi zaledwie 2 miliony euro.

W minionym sezonie Umtiti pojawił się na boisku tylko jeden raz. Było to 12 grudnia 2021 roku w zremisowanym spotkaniu ze Osasuną 2:2, gdzie 28-letni obrońca rozegrał w koszulce Dumy Katalonii 90 minut, które jak się potem okazało były to jego ostatnimi minutami na boisku w poprzednim sezonie. 

Nowa drużyna Lecce sezon Serie A zaczęła od dwóch porażek z Interem Mediolan i Sassuolo. Kolejna szansa na zdobycie pierwszych punktów na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech będzie niedzielny mecz na własnym stadionie z drużyną Empoli.

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.