Nowoczesne Budownictwo Przemysłowe – Lekka Obudowa

Ostatnie 30 lat przyniosło dużo zmian w Polsce w technologii budowlanej. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej i zmianach w naszej gospodarce na rynek polski trafiły zachodnie koncerny wraz z ich technologiami. Piasek cement i betoniarka zostały zastąpione przez sandwich panele – nowoczesne kompozyty budowlane które otrzymały polską nazwę: Płyty Warstwowe.

Z płyt warstwowych budujemy w zasadzie już wszystko. Hale przemysłowe, biura, pawilony. Ostatnio także domy modułowe i nowoczesne domy typu stodoła. Polska stała się ogromnym placem budowy. Płyty warstwowe to specjalnie przygotowane płyty wykonane z blachy oraz styropianu lub wełny mineralnej. Wykonuje się je łącząc płyty stalowe i umieszczając pomiędzy nimi odpowiedni materiał izolacyjny. Płyty Warstwowe tego rodzaju stosuje się zarówno do docieplania budynków, najczęściej przemysłowych lub obiektów handlowych, do wznoszenia hal produkcyjnych, jak również jako pokrycia dachowe. Jest to tani i stosunkowo łatwy w obróbce materiał budowlany. Z biegiem lat jest coraz częściej wykorzystywany w wielu odmianach budownictwa przemysłowego, tymczasowego, jak również ostatnimi czasy podejmuje się próby efektywnego wykorzystania w budownictwie mieszkalnym. Niska cena Sandwich Panels oraz łatwość łączenia i co ważne, doskonałe właściwości termoizolacyjne sprawiają że jest wykorzystywany coraz częściej i coraz chętniej. Na podkreślenie zasługuje również łatwość konserwacji oraz napraw obiektów wznoszonych z płyt warstwowych. Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele gatunków płyt warstwowych różniących się od siebie przeznaczeniem jak i zastosowanym materiałem izolacyjnym. Dla zaspokojenia potrzeb rynku w stosuje się do ich produkcji styropian EPS a nie XPS o różnych właściwościach oraz różnej grubości. Dzięki temu jesteśmy w stanie zakupić dokładnie taki rodzaj płyt jaki niezbędny jest do wykonani konkretnych prac. Przed dokonaniem konkretnych wyborów powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją techniczną oferowaną nam przez producentów i właściwościami płyt. Dzięki temu będziemy w stanie idealnie dopasować materiały do naszych potrzeb. Nie możemy zapominać też tak ważnych dodatkach jak rynny i ogrodzeniach.

Płyty Warstwowe zdecydowanie różnią się od siebie, zarówno pod względem parametrów i zastosowania. Najczęściej spotykane płyty warstwowe są wykonywane z blach stalowych i styropiany. Przy czym należy pamiętać że w zależności od zastosowania stosuje się różne rodzaje styropianu. Jak doskonale wiemy styropian jest materiałem lekkim i doskonałym termoizolatorem. Takie też cechy mają płyty warstwowe w których jest wykorzystany właśnie tan materiał izolacyjny, niestety są one też stosunkowo mało wytrzymałe i podatne na uszkodzenia. Bardzo często ten rodzaj płyt warstwowych wykorzystuje się do wznoszenia budynków rolniczych, zwłaszcza w budynków inwentarskich, takich jak kurniki. Doskonale znoszą one warunki atmosferyczne i chronią zwierzęta znajdujące się wewnątrz. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań i technologi, obiekty wznoszone przy pomocy tego rodzaju płyt termPIR można w łatwy sposób rozbudować wraz ze wzrastającymi potrzebami. Wiele firm oferuje tego rodzaju płyty wykonywane na specjalne zamówienia klientów. Dzięki temu uzyskujemy materiał idealnie dostosowany do naszych potrzeb, zarówno pod względem wielkości jak i jego grubości oraz właściwości termoizolacyjnych. Budynki wznoszone w tych technologiach cechują się szybkością ich wznoszenia, lekką konstrukcją oraz niezwykła łatwością rozbudowy czy też przebudowy. To wszystko sprawia że rozwiązania tego typu są niezwykle cenione przez rolników oraz osoby odpowiedzialne za wznoszenie budynków gospodarczych. Warto zapoznać się z pełną ofertą EcoPIR i możliwościami jakie daje nam to rozwiązanie.

czytaj dalej...

udostępnij na:

REKLAMA

najnowsze