Na starcie zobaczymy między innymi znakomitych polskich tyczkarzy Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego oraz kulomiotów – Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka.

Atlas Arena już na samym początku lutego zmieni się na halę lekkoatletyczną. Pojawi się profesjonalna bieżnia, skocznie oraz sektor do pchnięcia kulą. Zawody będą jednym z pierwszych sprawdzianów formy dla polskich lekkoatletów, którzy się szykują do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na pewno będzie to wysoki poziom mityngu, który zaobserwują kibice.

Sebastian Chmara dyrektor mityngu wierzy, że będzie wypełniona Atlas Arena do ostatniego krzesełka na hali i przyjdą kibicować naszym znakomitym lekkoatletom, którzy są medalistami imprez światowych.

– W skoku o tyczce zobaczymy Pawła Wojciechowskiego i Piotra Liska, a towarzyszyć im będzie także Robert Sobera. Ciekawie zapowiada się konkurs kulomiotów, gdzie ponownie do rywalizacji przystąpią rekordzista kraju Michał Haratyk, który w 2019 roku osiągnął 22.32, oraz Konrad Bukowiecki legitymujący się rekordem Europy U23. Te nazwiska sprawiają, że emocji nie może zabraknąć – opowiada Sebastian Chmara.

Na starcie w skoku wzwyż kobiet zobaczymy Kamilę Lićwinko. W 2016 roku nasza reprezentantka Polski w Atlas Arenie uzyskała najlepszy wynik na świecie a wiosną w 2019 roku wróciła po przerwie macierzyńskiej do sportu.

W biegu przez płotki kobiet  zobaczymy halową rekordzistkę świata Klaudię Siciarz. Natomiast u panów na starcie pojawią się Artur Noga i Damian Czykier.

Organizatorzy zawodów chcą przyciągnąć jak najwięcej kibiców do Atlas Areny.

– Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, bilety są dostępne. W kwestii organizacyjnych mogę powiedzieć, że arenę lekkoatletyczną uda nam się przygotować pewnie nieco wcześniej niż w poprzednich latach – mówi Krzysztof Maciaszczyk z Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi.

Orlen Cup Łódź 2020 odbędzie się 11 lutego w Atlas Arenie. Bilety na mityng dostępne są w serwisie ebilet.pl. Start zawodów o godzinie 17:00.

Kamil Michalec

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.