Plotki o transferze Lionela Messiego nie milkną. Media donoszą, że odejście Argentyńczyka z PSG jest coraz bardziej realne. 35-letni piłkarz został niedawno zawieszony przez władze paryskiego klubu za wyjazd do Arabii Saudyjskiej bez uzyskania uprzedniej zgody. Ta decyzja może jeszcze bardziej skłonić Messiego do opuszczenia Parc de Princes.

Obecny kontrakt mistrza świata z PSG wygasa wraz z upływem tego sezonu i wiele wskazuje na to, że Messi nie przedłuży umowy z klubem. W mediach od miesięcy przewijają się pogłoski dotyczące powrotu piłkarza do Barcelony. Messi nie ukrywa, że chciałby wrócić do swojego rodzimego klubu, lecz „Blaugrana” mogłaby mieć problemy z dostosowaniem się do narzuconej przez władze La Liga zasady finansowego Fair Play. Dlatego Messi powinien szukać zatrudnienia także w innych miejscach.

Czytaj więcej: Messi coraz bliżej powrotu do Barcelony. Kataloński klub musi jednak spełnić dwa warunki

Ciekawą ofertę złożyło Argentyńczykowi Al-Hilal, które zaproponowało mu zarobki o wysokości 400 mln € za rok gry. Taką informację potwierdził na Twitterze Fabrizio Romano. Gdyby Argentyńczyk zaakceptował taką kwotę, stałby się najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Jego wynagrodzenie byłoby dwukrotnie wyższe niż zarobki Cristiano Ronaldo w Al-Nassr.

Lionel Messi jest graczem PSG od 2021 r. W barwach drużyny mistrza Francji zaliczył 71 występów i strzelił 31 goli. Z paryskim zespołem Argentyńczyk odnosił sukcesy wyłącznie na krajowym podwórku. W poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Francji oraz superpuchar Francji.

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Absolwent studiów historycznych i jednocześnie miłośnik piłki nożnej. Jest kibicem FC Barcelony, a jego piłkarskim idolem jest Leo Messi. Aktywnie jeździ na nartach oraz uprawia sporty siłowe.