Aleksander Buksa to 16-letni utalentowany napastnik z Wisły Kraków. Nastolatek zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie, co przełożyło się na międzynarodowe zainteresowanie! Jak informują włoskie media, pozyskaniem zawodnika zainteresowany jest sam Juventus. Do walki o piłkarza włącza się również AC Milan oraz Napoli.

Transfer wart każdej złotówki

Decyzja o sprzedaniu Aleksandra będzie dla Wisły Kraków oczywistością, gdyż, jak dobrze wiadomo, Biała Gwiazda zmaga się od dłuższego czasu z problemami finansowymi. Stara Dama byłaby ponoć skłonna zapłacić niewielkie, jak na włoskie warunki, pieniądze – milion euro. Do walki o młody talent przyłączył się również AC Milan oraz Napoli. Skauci Bianconerrich są zachwyceni talentem Buksy i porównują go do Roberta Lewandowskiego. Napastnik rozegrał w tym sezonie 3 oficjalne spotkania w barwach swojego klubu, jednak w żadnym z nich nie zdołał znaleźć drogi do bramki. Atakujący ma za sobą kilka powołań do młodzieżowej kadry Polski. W reprezentacjach do lat 15 i 16 rozegrał jak do tej pory w sumie 10 spotkań i 4 razy trafił do siatki.

Zobacz również: Polak odebrał nagrodę podczas gali Premier League

Zawodnik skorzystał na problemach swojego klubu

Aleksander Buksa podpisał zawodowy kontrakt z Wisłą w marcu 2018 roku. Polak miał wtedy ledwie 15 lat. Od października zaczął trenować z pierwszą drużyną i został włączony na stałe do kadry meczowej Białej Gwiazdy. Wskutek problemów finansowych oraz kadrowych ekipy z Krakowa, młody piłkarz zdołał zadebiutować w Ekstraklasie już 22. kwietnia w przegranym meczu z Wisłą Płock. Przez poprzednie pół roku występował w wielu grach towarzyskich swojego klubu. Pierwsze nieoficjalny spotkanie rozegrał 16 listopada podczas sparingu z Zagłębiem Sosnowiec.

Zobacz również: Zagraniczny napastnik dołączy do Jagiellonii?

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.