Jakub Stolarczyk to 18-letni bramkarz drużyny juniorskiej Leicester City. Podczas gali rozdania nagród Premier League Polak został wyróżniony tytułem “Scholar of the Year”. 

Zwieńczenie świetnego sezonu

Jakub Stolarski dołączył do ekipy Lisów przed sezonem 2017/18, opuszczając występujący w A Klasie Piast Chęcin. Polski golkiper rozegrał do tej pory 21 spotkań w młodzieżowej sekcji Leicester City, wpuszczając 36 goli. Teraz podczas gali najwyższej klasy rozgrywkowej Kuba odebrał nagrodę “Scholar of the Year”, przyznawaną dla młodych piłkarzy.

Co jednak stoi za popularnością zawodnika? Polak od dłuższego czasu jest kapitanem swojej drużyny, a na dodatek często jest powoływany na mecze pierwszej drużyny w Premier League. Na występ w tych rozgrywkach może jednak jeszcze nie liczyć, gdyż za każdym razem gdy się w niej znajdzie pełni rolę rezerwowego. Polak od lipca będzie występować w drużynie U23 byłego mistrza Anglii, gdyż 18 grudnia skończy 19 lat. Bramkarz rozegrał jak do tej pory tylko 2 spotkania w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Zobacz również: Zagraniczny napastnik dołączy do Jagiellonii?

Jeden z wielu

Obserwując dokonania takich zawodników jak Kamil Grabara czy Marcin Bułka możemy dojść do wniosku, że o pozycję bramkarza w naszej kadrze nie będziemy musieli się w przyszłości martwić. Pierwszy z nich jest obecnie wypożyczony z Liverpoolu do duńskiego Aarhus GF, w którym radzi sobie wyśmienicie. Sytuacja z drugim z nich jest równie imponująca, gdyż od swojego przyjścia do Chelsea rozegrał 31 spotkań w jej drużynach młodzieżowych. Zawodnik postanowił ostatnio podpisać kontrakt z francuskim PSG i od nowego sezonu będzie reprezentować jego barwy.

Zobacz również: Allegri odejdzie z Juventusu wraz z końcem sezonu

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.