Wraz z końcem sezonu Jagiellonia rozpocznie polowanie na nowych zawodników. Pierwszym z nich może okazać się Martin Doležal, który obecnie jest piłkarzem czeskiego FK Jablonec. Zagraniczny zawodnik odejdzie z klubu na mocy kończącego się w czerwcu kontraktu, dlatego transfer do polskiego klubu może nic nie kosztować Białostoczan.

Świetna inwestycja

Martin Doležal to 29-letni napastnik występujący obecnie w czeskiej Fortuna Liga. Zawodnikowi w czerwcu kończy się kontrakt z FK Jablonec co oznacza, że przenosiny Czecha do Jagiellonii mogą nic nie kosztować! Atakujący zdobył w obecnej kampanii ligowej 15 bramek oraz 5 razy asystował. Mimo niemałego wieku, kolejny zagraniczny piłkarz może być ogromnym wzmocnieniem dla polskiej ekipy, która może zagra w nadchodzącej edycji Ligi Europy. Piłkarz w swojej karierze występował tylko w czeskich klubach, co może być małą przeszkodą dla jego asymilacji w nowej zagranicznej drużynie.

Zobacz również: Allegri odejdzie z Juventusu wraz z końcem sezonu

Martin dołączy do klubowego kolegi?

Jagiellonia sprowadziła dwa lata temu byłego klubowego kolegę Martina Doležala Martina Pospíšila. W jego przypadku białostocki klub był zmuszony zapłacić 700 tysięcy euro. Ogromne zainteresowanie transferem wyrażał sam zawodnik, który postanowił nie przedłużyć kontraktu ze swoim ówczesnym pracodawcą. Od swojego przyjścia pomocnik wystąpił w 78 meczach w barwach Jagi, strzelił 8 goli i odnotował 7 asyst.

Zawodnikiem swego czasu był zainteresowany Juventus, jednak do transferu nie doszło. Piłkarz był ogłoszony największym talentem czeskiej piłki w 2013 roku. Pomocnik zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Czech rok wcześniej w wygranym 3:0 meczu ze Słowacją. Od czasu pierwszego powołania zagrał w drużynie narodowej tylko 3 razy, nie strzelając żadnej bramki i ani razu nie asystując.

Zobacz również: Sheffield United z pożyczką od krewnego Osamy Bin Ladena

 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Wyznawca piłki nożnej od dziewiątego roku życia. Fanatyk FC Barcelony, ligi hiszpańskiej oraz reprezentacyjnych rozgrywek.