20 września w Przemyślu odbył się VIII Przemyski Bieg Uliczny na dystansie 10 km ‘’Przemyska Dycha’’ organizowany przez Stowarzyszenie Przemyski Klub Biegacza.

Bieg ukończyło 469 osób. Trasa biegnąca ulicami miasta składała się z jednej pętli mającej atest PZLA.

W biegu klasyfikowano zawodników w następujących kategoriach:

• Klasyfikacja Generalna Kobiet i Mężczyzn.
  • Klasyfikacja w Kategoriach Wiekowych Kobiet i Mężczyzn.
  • Kategoria mieszkańców Przemyśla i Powiatu Przemyskiego Kobiet i Mężczyzn
  • Puchar Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
  • Kategoria IPA Kobiet i Mężczyzn.
  • Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych.
  • Kategoria Osób Niepełnosprawnych (wózki aktywne z napędem bezpośrednim).
  • Kategoria Biegowe Wózki Dziecięce

Rywalizację wygrał Stanisław Lebioda (Rltl ZTE Radom) z czasem 32:33. Drugi na mecie po zaledwie 3 sekundach zameldował się Gabriel Kuropatwa (Przemyski Klub Biegacza), a trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Szpunarowi (KM PSP Rzeszów) z wynikiem 32:37.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Matylda Kowal z Rzeszowa (36:11). Miejsce drugie zajęła Paulina Tracz (SalcoGarminTeam) z czasem 36:58, a podium pań uzupełniła Katarzyna Albrycht z  Krościenko Wyżne (37:10).