Hiszpański dziennik, “Mundo Deportivo” poinformował, że Sevilla interesuje się byłym piłkarzem Legii Warszawa, Ondrejem Dudą. Polski klub może sporo zarobić, jeśli transfer ostatecznie dojdzie do skutku. 

Słowak obecnie reprezentuje barwy Herthy Berlin, do której trafił latem 2016 roku z Legii Warszawa za około 4 miliony euro. Przez pierwsze dwa lata miał spore problemy z grą w niemieckim zespole, głównie ze względu na kontuzje. W obecnym sezonie sytuacja Dudy zmieniła się diametralnie. Piłkarz jest pierwszoplanową postacią berlińskiej drużyny. W obecnym sezonie rozegrał 31 spotkań w Bundeslidze, w których zdobył 11 bramek i zanotował 5 asyst.

Dobra gra sprawiła, że Słowakiem poważnie zainteresował się jeden z najlepszych hiszpańskich klubów, Sevilla. Dyrektor sportowy zespołu z Andaluzji, Monchi, miał się już nawet spotkać z ojcem piłkarza, który jest jednocześnie jego agentem. Hiszpanie mają wkrótce złożyć ofertę za zawodnika, która może sięgnąć nawet kilkunastu milionów euro.

Jeśli Duda ostatecznie zmieni barwy klubowe, 10 procent od zysku z transferu otrzyma Legia Warszawa, dla której w latach 2013-2017 Słowak rozegrał 101 spotkań, strzelił 16 goli i zanotował 19 asyst. Ze stołecznym klubem zawodnik trzy razy wygrał mistrzostwo Polski, a dwukrotnie sięgnął po krajowy puchar.

24-latek jest również reprezentantem swojego kraju. Na swoim koncie ma 29 występów w słowackiej kadrze.

Zobacz również: André Silva oskarżony o symulowanie kontuzji

UDOSTĘPNIJ