Zakończyła się świetna passa polskich tenisistek na Wimbledonie. Wszystkie nasze singlistki, które dziś wyszły na kort pożegnały się z imprezą. Powody do radości mieliśmy w grze podwójnej. Wygrali Łukasz Kubot i Szymon Walków oraz Magdalena Fręch w parze z Brazylijką, Haddad Maia.

Porażki naszych singlistek, chwile radości w deblu

Magda Linette nie podołała Niemce, polskiego pochodzenia – Angelique Kerber. Oba sety tego pojedynku wyglądały niemal identycznie. Panie grały gem za gem do stanu 3:3, a potem wszystkie gemy do końca seta padały na konto triumfatorki Wimbledonu z 2018 r. Kerber wygrała 6:3,6:3 i awansowała do trzeciej rundy.

Zakończył się piękny sen Mai Chwalińskiej. Nasza kwalifikantka w drugiej rundzie mierzyła się z Amerykanką, Alison Riske-Amratraj. Po pierwszym secie wydawało się, że 20-latka sprawi następną niespodziankę, ponieważ wygrała 6:3 grając dużo lepiej od doświadczonej rywalki. W drugim secie Polka nawet przełamała Riske na 1:0, ale od tej pory coś się zacięło w grze naszej utalentowanej zawodniczki. Polka przyznała w pomeczowym wywiadzie, że zabrakło jej sił. Amerykanka wygrała wszystkie gemy do końca i cały mecz 3:6,6:1,6:0.

Katarzyna Kawa to druga z naszych kwalifikantek, która zakończyła już swój udział w Wimbledonie. Łodzianka do stanu 4:4 była w stanie dotrzymać kroku Tunezyjce, Ons Jabeur. Później uwidoczniła się dominacja rozstawionej z trójką zawodniczki, która wygrała to spotkanie w godzinę 6:4,6:0.

Chwile radości polskim kibicom dała gra podwójna. Łukasz Kubot i Szymon Walków pokonali bez straty seta parę Lopez/Cressy. Magdalena Fręch i Brazylijka, Haddad Maia pokonały duet rozstawionych Hradecka/Mirza 4:6,6:4,6:2.

Szybkie pożegnania Raducanu i Kontaveit

W dokończonych spotkaniach pierwszej rundy kobiet Karolina Pliskova pokonała swoją rodaczkę Tereze Martincovą 7:6(1),7:5. Jessica Pegula pokonała Donę Vekić 6:3,7:6(2). Z turniejem już w pierwszym spotkaniu pożegnała się Garbinie Muguruza przegrywając z Belgijką, Minnen 4:6,0:6. W drugiej rundzie swój udział w Wimbledonie zakończyła turniejowa dwójka Anett Kontaveit. Lepsza od Estonki okazała się Niemka, Jule Niemeier 6:4,6:0. Wielki zawód zgromadzonej na korcie centralnym widowni sprawiła Emma Raducanu, odpadając już w drugiej rundzie. Brytyjka nie miała argumentów, aby przeciwstawić się Carolinie Garcii i przegrała 3:6,3:6. Pewnie prezentuje się w turnieju Greczynka Maria Sakkari, która awansowała do trzeciej rundy po pokonaniu Tomovej 6:4,6:3. Kolejnymi rozstawionymi w 1/16 finału są Jelena Ostapenko i Shuai Zhang. Łotyszka pokonała w dwóch setach Wickmayer, a Chinka również bez straty seta Kostyuk. W wewnątrz ukraińskim pojedynku Lesia Tsurenko okazała się lepsza od rozstawionej Kalinini 3:6,6:4,6:3.

Porażka Murraya, szybkie zwycięstwa Djokovicia i Alcaraza

Wydarzeniem dnia na korcie centralnym był bez wątpienia pojedynek Andy’ego Murraya z Johnem Isnerem. Kibice dostali świetne, czterosetowe starcie z którego górą wyszedł Amerykanin. Do bólu skuteczny serwis pozwolił wygrać Isnerowi 6:4,7:6(4),6:7(3),6:4. Do trzeciej rundy awansował za to inny Brytyjczyk, Cameroon Norrie, który w pięciu setach pokonał Jaume Munara. Problemów dziś nie miał Novak Djoković, który gładko wygrał z pogromcą Kamila Majchrzaka, Thanasim Kokkinakisem 6:1,6:4,6:2. Długo nie męczył się także Carlos Alcaraz. Hiszpan w trzech setach pokonał Holendra, Griekspoora 6:4,7:6(0),6:3. W turnieju nie mamy już rozstawionego z numerem trzecim, Caspera Ruuda. Pogromcą finalisty tegorocznego Roland Garros okazał się Francuz Ugo Humbert wygrywając 3:6,6:2,7:5,6:4. W świetnym stylu do trzeciej rundy awansowali Amerykanie: Johnson, Paul i Tiafoe. Żaden z nich nie stracił seta. Odpadł inny Amerykanin Reilly Opelka, który w czterech setach uległ Holendrowi van Rijthovenowi. Kolejną pięciosetówkę zakończoną super tiebreakiem rozegrał pogromca Hurkacza, Davidovich Fokina. Tym razem uległ Czechowi Veselemu 7-10 w decydującej rozgrywce. W czterech setach do 1/16 finału awansowali także rozstawieni: Kecmanović, Sinner i Basilaszwili.

Czwartek na Wimbledonie

W czwartek do gry o trzecią rundę wkraczają nasze dwie ostatnie singlistki. Iga Świątek zagra w drugim spotkaniu od 14:00 polskiego czasu na korcie nr. 1 z Holenderką Pattinama Kerkhove. Późnym popołudniem zobaczymy na korcie Magdalenę Fręch, która zmierzy się z Anastazją Schmiedlovą. Panie pojawią się na korcie nr. 4 jako czwarte. W czwartek sporo również emocji deblowych dla polskich kibiców. Oto rywalizacje w grze podwójnej z udziałem naszych reprezentantów: Piter/Kalashnikova – Bouzkova/Mihalikova, Rosolska/Routliffe – Begu/Kalinina, Kawa/Adamczak – Guarachi/Klepac, Linette/Pera – Cornet/Parry, Majchrzak/Zieliński – Djere/Lajović.