Włoch Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) wygrał osmy etap Tirreno-Adriatico. Zwycięzcą całego wyścigu został Simon Yates (Mitchelton-Scott). Trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej zajął Rafał Majka (BORA – Hansgrohe).

Losy zwycięstwa w wyścigu rozstrzygnęły się na etapie jazdy indywidualnej na czas na ulicach San Benedetto del Tronto. Kolarze mieli do pokonania 10,05-kilometra.

Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) przejechał trasę w czasie 10 minut i 42 sekundy.

Bardzo dobrze zaprezentował się Geraint Thomas (INEOS Grenadiers). Jego wynik 11 minut i 10 sekund i zajął czwarte miejsce na etapie.

Rafał Majka przekroczył linię mety z rezultatem 11:45. To oznaczało, że o jedną lokatę przeskoczył Thomas w “generalce” Polaka. Majka zakończył  wyścig na trzecim miejscu w końcowej klasyfikacji.

Lider Simon Yates dojechał do mety z czasem 11:32 i został zwycięzcą wyścigu Tirreno-Adriatico.

Źródło: naszosie.pl