W środę, 18 grudnia zostanie rozegrany mecz pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt. Szef La Liga – Javier Tebas zdradził, iż nie wykluczone, że to spotkanie może odbyć się o godzinie … 13:00.

El Clasico pierwotnie miało się odbyć w sobotę, 26 października, lecz z uwagi na zamieszki w Katalonii zawody postanowiono zawiesić i przełożyć na inny termin. Wówczas początek meczu wyznaczono na 13:00, co było podyktowane interesami ligi hiszpańskiej na rynku azjatyckim, gdyż jest to dogodna pora dla kibiców z tamtego regionu.

Mimo tego, że nową datę Klasyku wyznaczono na środę, 18 grudnia, to władze La Liga nie wykluczają, iż to spotkanie może odbyć się tak jak pierwotnie zakładano – o godzinie 13:00.

– Nowy termin El Clasico został już wyznaczony, a my nie będziemy wnosić o zawieszenie tej decyzji. Uważamy jednak, że wyznaczenie daty spotkania powinno w przyszłości należeć do kompetencji władz La Liga i tylko w tej sprawie będziemy się odwoływać. O której godzinie rozpocznie się mecz? Pracujemy nad tą kwestią – poinformował szef ligi hiszpańskiej, Javier Tebas.

– Wciąż szukamy terminu, który będzie najmniej szkodliwy dla hiszpańskiej ligi. Czy klasyk może zostać rozegrany o godzinie 13? Na razie nie mogę niczego wykluczyć, bowiem wciąż jesteśmy na etapie analizy – dodał Hiszpan.

 

UDOSTĘPNIJ