Sacramento Kings dokonali kolejnego ważnego przedłużenia kontraktu. Nową umową podpisał skrzydłowy ekipy, Domantis Sabonis.

Sabonis ma za sobą pierwszy pełny sezon w barwach Kings po tym, jak dołączył do tego zespołu w lutym 2022. Rozegrał dla Sacramento 86 meczów, zaliczając świetne statystki: średnio 19,1 punktu, 7,3 asysty i 12,3 zbiórki (rekord ligi). Był kluczowym elementem swojej ekipa, która zajęła trzecie miejsce w zachodniej konferencji i odpadała w pierwszej rundzie play-off po siedmiomeczowej serii z Golden State Warriors.

Po podpisaniu nowego kontraktu z Harrisonem Barnesem Kings postanowili wykorzystać pozostałe miejsce w budżecie płacowym, aby zaoferować swojemu liderowi podwyżkę. Jak podają The Athletic oraz ESPN, Sabonis uzgodnił z władzami Sacramento warunki 5-letniej umowy, na mocy której zarobi 217 milionów euro.

Kings w trwającym okienku podpisali dwa kontrakty ze swoimi dotychczasowymi zawodnikami, a w drafcie zyskali młodych Colby’ego Jonesa oraz Jalena Slawsona. Być może władze w Sacramento podejmą się jeszcze kilku wymian w najbliższych tygodniach, ale wszystko wskazuje na to, że De’Aaron Fox i spółka podejdą do nowego sezonu w niemal identycznym zestawieniu personalnym.

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"