Alison Riske nie wytrzymała do końca meczu z Igą Świątek. Odezwał się u niej ból łydki. Stąd Polka nie rozgrywając całego seta, awansowała do kolejnej rundy. Natomiast Hubert Hurkacz poddał mecz z Lorenzo Musettim z powodu „osłabienia organizmu”.

WTA

Iga Świątek (17.) 1-0 (5-4, krecz) Alison Riske (27.)

Amerykanka rozpoczęła mecz nadspodziewanie dobrze. Potrafiła aż dwa razy z rzędu przełamać Igę, co nie często zdarza się w meczach z udziałem polskiej tenisistki. Przy prowadzeniu 4-1 Świątek wróciła do gry. Również przełamała dwukrotnie rywalkę, a w decydującym gemie na twarzy Amerykanki widać było jedynie grymas bólu. Riske nie była w stanie dokończyć tego meczu i zdecydowała się zejść z kortu. Tym samym Iga przechodzi do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu: Sloane Stephens – Madison Keys.

Wyniki pozostałych meczów turnieju WTA:

• Karolina Pliskova (9.) – Venus Williams (87.) (mecz odwołany – Williams się wycofała)
  • Julia Putincewa (34.) 1-2 Cori Gauff (35.)
  • Petra Martić (25.) 2-1 Shelby Rogers (43.)
  • Anastasija Sevastova (47.) 2-1 Jil Teichmann (54.)
  • MAGDA LINETTE (46.) 1-2 Petra Kvitova (10.)
  • Marta Kostjuk (79.) 0-2 Jekaterina Aleksandrowa (33.)
  • Qiang Wang (48.) 0-2 Amanda Anisimowa (39.)
  • Jennifer Brady (13.) 2-0 Shuai Zhang (41.)
  • Daria Kasatkina (37.) 0-2 Jessica Pegula (31.)
  • Maria Sakkari (19.) 2-1 Polona Hercog (74.)
  • Christina McHale (94.) 0-2 Wiera Zwonariowa (113.)
  • Sara Sorribes Tormo (51.) 2-1 Camila Giorgi (83.) – ten mecz trwał aż trzy godziny i pięćdziesiąt trzy minuty!

ATP

Hubert Hurkacz (17.) 0-1 (4-6, 0-2 krecz) Lorenzo Musetti (82.)

To zdecydowanie nie był dzień Polaka. Hubert nadal nie radzi sobie najlepiej na mączce i było to widać również w meczu z Musettim. Co prawda – w pierwszym secie szło mu nawet nieźle. Nie oddał swojego podania aż do dziesiątego gema, jednak wtedy wszystko runęło. Młody Włoch wyszedł na prowadzenie w setach i Hurkacz przygasł. Po przegranych dwóch gemach drugiej partii zdecydował się na oddanie meczu. Oficjalne powody to „osłabienie organizmu”, ale może to być również problem ze słabszą formą psychiczną Polaka.

Wyniki pozostałych meczów turnieju ATP:

• Denis Shapovalov (14.) – Casper Ruud (22.) (mecz odwołany – Ruud się wycofał)
  • Guido Pella (58.) – Marton Fucsovics (44.) (mecz odwołany – Pella się wycofał)
  • Daniel Evans (26.) 0-2 Taylor Harry Fritz (31.)
  • Yoshihita Noshioka (60.) 0-2 Marton Fucsovics (44.)
  • Stefano Travaglia (69.) 2-0 Benoit Paire (35.)
  • Miomir Kecmanović (46.) 0-2 Asłan Karacjew (27.)
  • Kei Nishikori (45.) 2-0 Fabio Fognini (28.)
  • Karen Chaczanow (24.) 1-2 Filip Delbonis (64.)
  • Ugo Humbert (32.) 0-2 Jannik Sinner (18.)
  • Lloyd Harris (51.) 0-2 Cristian Garin (22.)
  • Hugo Dellien (128.) 2-1 Adrian Mannarino (36.)
  • Gianluca Mager (90.) 2-0 Alex De Minaur (23.)