Amerykanka dobrze weszła w mecz, ale im dalej w las, tym było tylko gorzej. Natomiast Iga z biegiem spotkania grała coraz to lepiej. Wygraną w pierwszym secie umożliwiła jej rywalka, ale w drugim Polka udowodniła, że jest zawodniczką z topu.

WTA

Iga Świątek (15.) 2-0 (7-5, 6-1) Madison Keys (23.)

Iga nie rozpoczęła tego meczu najlepiej. Od razu na wejściu przegrała swój serwis. Następnie odbiła się i również przełamała rywalkę. Potem Polce przytrafił się jeszcze jeden przegrany gem serwisowy. Wszystko wskazywało na to, że Keys będzie w stanie wygrać pierwszego seta. Przy prowadzeniu 5-3 miała aż trzy piłki setowe. Wszystkie zmarnowała. A potem? Potem Iga zagrała koncertowo. Chociaż bliżej jednak jest do stwierdzenia, że to Madison koncertowo psuła swoje odbicia. Dziewięć gemów z rzędu wygrała Polka, co dało jej zwycięstwo w pierwszym secie 7-5 i prowadzenie w drugim 5-0. Wtedy Keys wygrała gem serwisowy, ale w następnym Świątek zamknęła mecz. Jej następną rywalką będzie Barbora Krejcikova (40.), która pokonała dziś Sofię Kenin (5.).

Pozostałe wyniki spotkań turnieju kobiet:

• Ashleigh Barty (1.) 2-0 Jekaterina Szwiedowa (665.)
  • Amanda Anisimowa (39.) 1-2 Elina Switolina (6.)
  • Karolina Pliskova (9.) 2-0 Anastasija Sewastowa (47.)
  • Maria Sakkari (19.) 1-2 Cori Gauff (35.)
  • Wiera Zwonariowa (113.) 2-1 Petra Kvitova (10.)
  • Jessica Pegula (31.) 2-0 Naomi Osaka (2.)
  • Garbine Muguruza (12.) 2-1 Bernarda Pera (69.)
  • Caroline Garcia (56.) 0-2 Weronika Kudiermietowa (28.)
  • Sara Sorribes Tormo (51.) 0-2 Aryna Sabalenka (4.)
  • Petra Martić (25.) 2-0 Kristina Mladenovic (53.)
  • Jennifer Brady (13.) 0-1 Jekaterina Aleksandrowa (33.) (walkower)
  • Jelena Ostapenko (49.) 2-0 Ajla Tomljanovic (80.)
  • Serena Williams (8.) 0-2 Nadia Podoroska (44.)
  • Sofia Kenin (5.) 0-2 Barbora Krejcikova (40.)
  • Angelique Kerber (26.) 0-1 Simona Halep (3.) (krecz Halep)

ATP

W zmaganiach mężczyzn dziś bez większych niespodzianek. Ten, kto miał przejść dalej, ten przeszedł. Tym sposobem w kolejnej rundzie meldują się m. in. Andriej Rublow, Dominic Thiem, Rafael Nadal czy Matteo Berrettini. Oto pełna lista wyników:

• Roberto Bautista-Agut (11.) 2-0 Cristian Garin (22.)
  • Dominic Thiem (4.) 2-1 Marton Fucsovics (44.)
  • Cameron Norrie (49.) 0-2 Alejandro Davidovich Fokina (48.)
  • Jan-Lennard Struff (41.) 1-2 Andriej Rublow (7.)
  • Gianluca Mager (90.) 0-2 Lorenzo Sonego (33.)
  • Alexander Zverev (6.) 2-0 Hugo Dellien (128.)
  • Asłan Karacjew (27.) 2-0 Danił Miedwiediew (2.)
  • Filip Delbonis (64.) 2-0 David Goffin (13.)
  • Marin Cilic (43.) 0-2 Stefanos Tsitsipas (5.)
  • Denis Shapovalov (14.) 2-0 Stefano Travaglia (69.)