Drugi dzień tenisowych zmagań na kortach twardych w Emiratach, wiele emocji oraz sensacyjnych wyników.

Anhelina Kalinina 2 – 1 Dajana Jastremska

Spotkanie obu reprezentantek Ukrainy przysporzyło nie małych emocji. Pierwszy set po dość niespodziewanie po wyrównanym boju wygrała Jastremska. Ukrainka skutecznie wykorzystywała potknięcia swojej rywalki. Mimo to, cały mecz pewnie wygrała Kalinina przegrywając w dwóch kolejnych setach zaledwie pięć gemów.

Daria Kasatkina 1 – 2 Barbora Krejcikova

Czeszka wspaniale weszła mecz i wygrała pierwszego seta przełamując podanie rywalki. W drugim secie to uznawana za faworytkę Rosjanka była lepsza, która również raz przełamała Czeszkę. Ostatni set był zacięty, a o końcowym wyniku zaważył dwunasty gem wygrany przez niżej rozstawioną tenisistę z Czech.

Caroline Garcia 0 – 2 Madison Keys

Amerykanka postawiła bardzo ciężkie warunki, faworytce co umożliwiło jej sensacyjną wygraną 5 :7 4:6.

Karolina Pliskova 2 –  0 Maria Sakkari

Tragiczny mecz w wykonaniu greczynki i szybka wygrana Plskovej 6:1 6:2

Amanda Anisimowa 1 – 2 Victoria Azarenka

Obie zawodniczki zagrały dobre spotkanie. Po prawie trzech godzinach to Azarenka wyszła zwycięsko, wygrywając ostatni set 6:7. W ostatnim secie tenisistki nie potrafiły utrzymać własnego podania trzykrotnie.

Karolina Muchova 2 – 0 Sorana Cirstea

Mecz dość zacięty ale zakończony w dwóch setach. Muchova mimo problemów zwyciężyła wynikiem 6:4 7:6.

Qinwen Zheng – Ludmiła Samsonowa

Walkower Chinki i awans Rosjanki do kolejnej rundy

Wiktoria Tomowa 1 – 2 Jessica Pegula

Wyżej rozstawiona tenisistka świetnie weszła w mecz, wygrywając pierwszy set, tracąc zaledwie dwa gemy. Kolejna partia pokazała nerwy i brak konsekwencji Peguli. Zbieg tych wydarzeń wykorzystała Bułgarka, wyrównując stan meczu. Ostatni set padł łupem Peguli i zakończył się wynikiem 1:6

Julia Putincewa 0 – 2 Petra Kvitova

Średnie widowisko zakończone zwycięstwem Czeszki, po jednym przełamaniu w każdym secie i wyniku 4:6 4:6

Schelby Rogers – Ana Bogdan

Prowadzona przez polskiego trenera Amerykanka tylko w pierwszym secie postawiła się Rumunce, przegrywając po tie – break. W drugim Rumunka wygrała 3:6

Belinda Bencic 2 – 1 Marta Kostjuk

Spektakl rodem z kina akcji. Pierwszy set zacięty i wygrany po tie- breaku przez Ukrainkę, W następnym secie obie dziewczyny również zagrały identyczne, różnica była taka, że to Bencic wyrównał. Ostatnia partia również do samego końca budowała napięcie. W końcu dzięki przełamaniu siódmego gema przez Belindę, to Szwajcarka po 3 godzinach i 26 minutach wygrała mecz.

Lauren Davis 0 – 2 Aryna Sabalenka

Kosmiczne tempo i szybkie 0:6 1:6 dla Białorusinki

Jelena Ostapenko 2 – 0 Linda Fruhvirtowa

Całe pięćdziesiąt sześć minut, taki czas zajęło pokonanie Czeszki przez Ostapenko. Wynik 6:2 6:0

Iga Świątek 2 – 0 Leylah Fernandez

Tryb pendolino, siedemdziesiąt trzy minut i Polka w kolejnej rundzie z zaledwie dwoma gemami przegranymi.

Elena Rybakina 2 – 0 Mariie Buzkova

Reprezentantka Czech tylko w pierwszym secie zagroziła Rybakinie, w drugiej partii nie miała szans i przegrała 7:5 6:2

Aliaksandra Sasnowicz 0 – 2 Coco Gauf

Mecz trwał zaledwie siedemdziesiąt jeden minut i zakończył się wynikiem 0:6 4:6 na korzyść Amerykanki