Trzeci dzień rywalizacji, problemy Sabalenki, słaba Azarenka i wpadka Bencic.

Iga Świątek  2 -0 Ludmiła Samsonowa

Dobra gra Igi i szybki awans do kolejnej rundy. Polka straciła zaledwie jednego gema.

Anhelina Kalinina 1 – 2 Karolina Pliskova

Początek seta bardzo wyrównany, jednak kluczowe momenty padły łupem Czeszki, która wygrała go 5:7. Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana i tie – break musiał zdecydować, w którym lepsza była Kalinina. W ostatnim secie Ukrainka nie dała rady, przegrywając go 2:6.

Madison Keys 2 – 0 Victoria Azarenka

Genialny mecz Amerykanki i bardzo słaby mecz Azarenki, która ugrała zaledwie trzy gemy

Elena Rybakina – Coco Gauf

Walkower Rybakiny i Coco bez gry awansowała do kolejnej rundy.

Belinda Bencic 0 – 2 Karolina Muchova

Kolejny słaby mecz Bencic i szybka porażka Szwajcarki 1:6 4:6.

Ana Bogdan 0 – 2 Jessica Pegula

Kolejny solidny mecz Amerykanki i zwycięstwo 4:6 3:6

Barbora Krejcikova 2  – 0 Petra Kvitova

Czeszki zaprezentowały bardzo jednostronne widowisko. Krejcikova zdecydowanie lepsza od Kvitovej i zasłużony triumf 6:3 6:2.

Jelena Ostapenko 1 – 2 Aryna Sabalenka

Dużo zwrotów akcji w meczu, pierwszy set tragiczny w wykonaniu Białorusinki i szybka przegrana 2:6. Kolejne sety to zdecydowanie lepsze w wykonaniu Sabalenki która oba sety wygrała do jednego.