Za nami pierwsza, choć niepełna, kolejka Ekstrakligi kobiet. Zapraszamy na krótkie podsumowanie dotychczasowych wydarzeń.

Pięć meczów dotychczas rozegrano w ramach pierwszej kolejki Ekstraligi Kobiet. Ostatnie spotkanie odbędzie się 25 sierpnia, gdzie Czarni Sosnowiec podejmą Gdańsk.

Wczoraj rozpoczęto sezon, gdy Medyk Konin rywalizował z Olimpią Szczecin. Gospodarze zwyciężyli 4:2, a bramki na wagę zwycięstwa zdobyły Castellano-Mugica i trzykrotnie Gawrońska. Dwa trafienia dla gości były autorstwa Zięmby i Oleszkiewicz.

Pozostałe spotkania rozegrano dzisiaj, a tak wyglądają wyniki tych rywalizacji.

Rekord Bielsko-Biała 0:2 UJ Kraków
10′ Sitarz (UJ)
55′ Daleszczyk (UJ)

Górnik Łęczna 2:0 GKS Katowice
38′ Ratajczyk (Górnik)
67′ Lefeld (Górnik)

UKS SMS Łódź 2:1 Śląsk Wrocław
14′ Bus (Śląsk)
58′ Kreyzman (SMS)
77′ Kopińska (SMS)

Tarnovia Tarnów 4:3 Sporits KKP Bydgoszcz
2′ Gebica (Tarnovia)
25′ Stasiak (Sportis)
47′ Białoszewska (Tarnovia)
67′ Derus (Tarnovia)
68′ Majda (Sportis)
71′ Majda (Sportis)
81′ Gebica (Tarnovia)

Początek drugiej kolejki w najbliższą sobotę.

Autor: Filip Tyczyński