Kapitalny mecz, wielka sensacja w finale.

Rybakina E. 0 – 2 Kvitova P.

Bardzo dobre widowisko w wykonaniu obu tenisistek. Pierwszy set bardzo wyrównany obie tenisistki od początku nie dały się przełamywać. Cały obraz tego spotkania doprowadził do tie – breaku. Podczas tego również grały równa piłka z piłkę. Przy stanie po dwanaście punktów, Kvitova wygrała punkt przy serwisie rywalki, a następnie utrzymała swoje podanie, dzięki czemu wygrała pierwszego seta. W drugiej partii Czeszka nie odpuszczała i dalej grała jak z nut. Szybko wyszła na prowadzenie na 3 – 0, i utrzymała już tą przewagę. Kvitova zasłużenie wygrała mecz i sprawiła nie lada sensacje. Warto wspomnieć, że dzięki zdobyciu tego trofeum Czeszka wraca do top 10 rankingu WTA.