Trochę niespodzianek, Świątek pewnie gra dalej.

Świątek I. 2 – 0 Pliskova Ka.

Pierwszy set bardzo wyrównany z obu stron co dało nam tie break. Mimo to Polka w ważnym momencie grała pewnie i zdobyła pierwszy set. W drugim to już zdecydowanie lepsza dyspozycja i pewna wygrana.

Cristea S. 0 – 2 Muchova K.

Pewne zwycięstwo, Rumunka bez szans z faworytką.

Haadad Maia B. 1 – 2 Fernandez L.

Dobry mecz pretendentki, faworytka bez polotu co przełożyło się na zasłużoną przegraną i dość duża niespodziankę na tym etapie rywalizacji.

Collins D. 2 – 0 Sakkari M.

Podobnie jak Brazylijka, tak i Sakkari nie pokazała wybitnego spotkania. Tenisistka gospodarzy grała kapitalnie i zniszczyła faworytkę 6 – 4 6 – 2.

Pegula J. 2 – 0 Putnicewa J.

Pewne zwycięstwo Amerykanki do czterech w obu setach.

Paolini J.  – Keys M.

Walkower Amerykanki, reprezentantka Włoch gra dalej.

Vondrousova M 2 – 0 Wozniacki C.

Tym razem Dunka nie dała rady, Czeszka zagrała kapitalnie i pokonała Wozniacki dość pewnie.

Boulter K. 0 – 2 Gauff C.

Siedemdziesiąt trzy minuty i Gauff w kolejnej rundzie, wynik 6 – 2 6 – 2.

Blinkova A. 0 – 2 Kasatkina D.

W spotkaniu obu Rosjanek, zdecydowanie lepsza ta faworytka, Kasatkina pokazała dobrą dyspozycję co dało jej trzecią rundę.

Azarenka V. –  Stephens S.

Amerykanka z awansem dzięki walkowerowi Azarenki. Prawdopodobnie kontuzja uniemożliwiła Białorusince zagranie meczu.

Brady J. 1 – 2 Rybakina E.

Wielkie męki Kazaszki, pierwszy i drugi set zakończony tie breakiem, w pierwszym wygrała Rybakina w drugim Brady. Ostatnia partia to zdecydowanie lepsze granie Rybakiny i pewna wygrana.

Kvitova P. 2  – 1 Giorgi C.

Drugi set Czeszki to wypadek przy prac. Pierwszy i trzeci to zdecydowana dominacja i oddanie zaledwie dwóch gemów. Kvitova pokazała że zasługuje na grę w kolejnej rundzie.

Parks A. 1 – 2 Bencic B.

Szwajcarka z problemami ale zwycięsko wychodzi z spotkania wynikiem  3 – 6 7 – 5 4 – 6.

Samsonowa L . 2 – 0 Zheng Q.

Chinka bez szans z Rosjanką, która szybko zapewnia sobie awans do następnej rundy.

Martic P. 0 – 2 Sabaenka A.

Nie było niespodzianki w meczu drugiej rakiety świata, pierwszy set do trzech w drugim była walka na gem za gem, ale w tie breaku to Białorusinka pokazała charakter.