Duże emocje i przegrana faworyta po słabym spotkaniu.

Alcaraz C. 2 – 0 Paul T.

Zwycięstwo pewne Hiszpana zajął mu zaledwie nieco ponad półtorej godziny. Amerykanin poza turniejem.

Fritz T. 2 – 0 Rune H.

Amerykanin pewnym krokiem w kolejnej rundzie z wynikiem 6:3 6:4.

Van De ZAndschulp B. 1 – 2 Ruusuvuori B.

Wielkie emocje w starciu obu Panów. Pierwszy set zwyciężył Fin do czterech. W drugim do głosu doszedł Holender, który również triumfował do czterech. Ostatnia parta była wyrównana ale przy stanie po pięć w gemach, Fiński tenisista wykorzystał przyłamanie i awansował do kolejnej rundy.

Sinner J. 2 – 0 Rublow A.

Włoch gładko ogrywa Rosjanina i melduje się w ćwierćfinale.

Mannarino A. 0 – 2 Eubanks C.

Kwalifikant robi dużą rzecz. Ten 26- letni Amerykanina niespodziewanie ogrywa Mannarino, robiąc najlepszy wynik w swojej karierze tenisowej. Rezultat spotkania 6:7 6:7.

Halys Q. 0 – 2 Miedwiediew D.

Potężny serwis i skuteczność go daje Rosjaninowi przepustkę do następnej rundy turnieju.

Cerundolo F. 2 – 1 Sonego L.

Panowie pokazali na korcie kawałek dobrego tenisa. W pierwszym z dobrej dyspozycji pokazał się Sonego, który wygrał seta do trzech. Kolejne dwie partie to popis Argentyńczyka i wygrana w drugim do trzech gemów i w trzecim do dwóch. Jest to najlepszy turniej tego tenisisty w karierze.

Chaczanow K. 2 – 0  Tsitsipas S.

Słaby mecz Greka, nic nie funkcjonowało. Widać że Tsitsipas czeka na zmianę nawierzchni, ponieważ od finału Australia Open nie zrobił jakiś dobrych wyników. Dla Rosjanina wielkie brawa ma ćwierćfinał.