Duże emocje, spektakularne porażki, trzy Polki w turnieju głównym.

Sabalenka A. 2 – 0 Rodina J.

Szybkim mecz Białorusinki 6:2 6:0 i kolejna runda drugiej rakiety.

Vekic D. 1 – 2 Curenko Ł.

Szybkie spotkanie obu pań. Pierwszy set dobry w wykonaniu Vekić i wygrana. W kolejnych setach to Ukrainka doszła do głosu i wygrała oba do dwóch.

Wang Xin. 2 – 0 Aleksandrowa J.

Rozstawiona Rosjanka dostała duże lanie i przegrała 6:2 6:3. Duża niespodzianka na tym etapie turnieju

Krejcikova B. 2 – 0 Jastremska D.

Fenomenalny mecz Czeszki i zaledwie trzy gemy przegrane.

Teichmann J. 2 – 1 Bencic B.

Kolejna sensacyjna bitwa na korcie. Dwie Szwajcarki pokazały nam nie lada widowisko, jednakże to Teichmann pokonała dziewiątą w rankingu Bencic 3:6 6:3 6:3

Paterson R.  0 – 0 Zhang S.

Przy stanie 3 – 0 w gemach Chinka poddała mecz z powodów zdrowotnych.

Noskova L. 2 – 0 Anisimowa A.

Dobre widowisko w wykonaniu Noskovej, która minimalnie wygrała tie – break w pierwszym secie. W drugiej partii Amerykanka coraz bardziej oddawał inicjatywę i uległa.

Gauff C. 2 – 0 Bucsa C.

Pewne zwycięstwo Gauff 6:2 6:4.

Giorgi C. 1 – 2 Pegula J.

Świetny mecz Włoszki na początku. Z biegiem kolejnych mijających minut Pegula coraz bardziej zaczynała przeważać co potwierdziła osiągając triumf w tym meczu.

Potapowa A. 2 – 1 Wang Xiy.

Chinka postawiła się faworytce tylko w pierwszym secie. Dwa kolejne sety dla Potapowej.

Sasnowicz A. 1 – 2 Ostapenko J.

Tenisistka z Białorusi postraszyła Ostapenko tylko w drugim secie wykorzystując jej błędy. Lecz w rezultacie mecz zakończył się wygraną reprezentantki z Łotwy

Kvitova P.  2 – 0 Mandlik E.

Dobry mecz Czeszki i pewny awans do kolejnej rundy

Blinkowa A. 0 – 2 Kudiermietowa W.

Wyżej rozstawiona Rosjanka dość pewnie stanem 3:6 4:6 pokonuje koleżankę z reprezentacji.

Pliskova Ka. 2 – 1 Kalinskaja A.

Pierwszy set do zapomnienia jeśli chodzi o Czeszkę. Drugi to już jej festiwal i szybkie 6:0. W trzecim Pliskova podtrzymała dyspozycję i wygrała do czterech.

Fruhvirtova L. 1 – 2 Kalinina A.

Bardziej doświadczona tenisistka góra po trzy setowym boju. Młoda gwiazda Czeskiego tenisa tym razem odpada.

Sakkari M. 2 – 1 Rogers S.

Greczynka rozgrywała dobre spotkanie. Jednak początek to koncert Amerykanki i wygrana do dwóch. Kolejne dwa sety to popis Sakkari najpierw 6:4 a w kolejnym do zera.

Maria T. 0 – 2 Kasatkina D.

Niemka bez szans, porażka w dwóch setach  2:6 1:6

Martic P. 0 – 2 Grachewa W.

Kolejne szybkie granie Rosjanki i Martic będąc tłem zaledwie odpada z turnieju

Parizas-Diaz N. 0 – 2 Badosa P.

Dobry mecz obu Hiszpanek, ale górą ta bardziej doświadczona. Mecz zakończył się wynikiem 2:6 5:7

Rybakina E 2 – 0 Kenin S.

Mecz bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zdecydowały małe błędy, których tym razem więcej popełniła Kenin.

Muchowa K. 2 – 0 Azarenka V.

Wyrównany pierwszy set w wykonaniu tenisistek. W decydującym tie – break padł łupem Muchowej. Drugi set bez zmian, ale lepszym wynikiem na korzyść Czeszki. Azarenka żegna się z turniejem.

Trevisan M. 2 – 1 Bengle M.

Pierwszy set to wypadek przy pracy tenisistki z Włoch. Kolejne partie to pokaz siły i pewna wygrana całego spotkania oraz awans dalej.

Vondrousova M. 2 – 0 Buzkova M.

Szybkie spotkanie Czeszek i wygrana nierozstawionej 6:1 6:1

Fręch M. 1 – 2  Jabeur O.

Tunezyjka po kontuzji wraca na korty tenisowe. W pierwszym secie świetna dyspozycja Polki ,która  dwa razy przełamała Jabeur i wygrała seta. W kolejnych setach była już widoczna przewaga czwartej rakiety tenisa. Ostateczny wynik 6:4 4:6 1:6

Galfi D. 1 – 2 Garcia C.

Nie licząc drugiego seta i minimalnej przegranej w nim Francuski. Całe spotkanie pod całkowitą kontrolą Garcii.

Navarro E.  0 – 2 Fernandez L.

Szybki i jednostronny mecz Kanadyjki. Wygrana 6:2 6:4.

Keys M. 0 – 1 Cristea S.

Pierwszy set pewnie wygrany przez Rumunkę do jednego. Druga partia została przerwana ponieważ Amerykanka poddała mecz.

Pera B.  2  – 1 Samsonowa L.

Pierwszy set idealny w wykonaniu Rosjanki i szybkie prowadzenie. Dwa kolejne to zacięte pojedynki które zakończyły się tie breakami na korzyść Amerykanki. Kolejna rozstawiona tenisistka poza turniejem.

Siniakova K. 1 – 2 Haddad Maia B.

Bardzo  wyrównane i zacięte spotkanie w wykonaniu obu tenisistek. Pierwszy set to bardzo dobra dyspozycja Czeszki która w kluczowym momencie przełamała wygrywając seta. Druga partia to pewne wygrywanie swojego podania i tie break w którym minimalnie lepsza okazała się Brazylijka. Trzeci set to już koncert w wykonaniu rozstawionej zawodniczki i wygrana 3:6.

Linette M. 0 – 2 Raducanu E.

Polka bardzo dobrze zaczęła spotkanie. Prowadziła już 4 – 1. Niestety nie utrzymała tej dyspozycji co dało nam wynik po 6 – 6 i w konsekwencji przegraną Polki. Drugi set to popis Brytyjki i szybka wygrana 2:6.

Stearns P. 1 – 2 Andreescu B.

Pierwsza partia to lekki falstart Kanadyjki strata podania i oddanie seta. W drugim secie zdecydowana poprawa przełamanie słabszej rywalki i szybkie wyrównanie. Decydujący set to jeszcze lepsza dyspozycja Andreescu i awans do kolejnej rundy.

Świątek I. 2 – 0 Liu C.

Deklasacja Polki i Amerykanka jedzie szybciutko do domu. Wynik 6:0 6:1.