Nieoczekiwane rozstrzygnięcia oraz zwroty akcji, z Hubertem Hurkaczem w drabince głównej

Alcaraz C. 2 – 0 Griekspoor T.

Hiszpan z wygranym tie – brekiem i pewnie grając w drugim secie, ogrywa Holendra i awansuje do kolejnej rundy turnieju masters.

Draper J. –  Murray A.

W meczu obu Brytyjczyków widowiska nie brakowało w pierwszym secie. Wyrównany poziom doprowadził do tie breaku w którym lepszy okazał się młodszy z nich. W drugiej partii Draper utrzymał swoją dyspozycję i wygrał do dwóch

Hurkacz H. 1 – 2 Paul T.

Tylko w pierwszym secie Hurkacz postawił wysokie warunki Amerykanowi. Po przegranej partii Paul ograł w dwóch następnych wrocławianina do dwóch gemów. Polak żegna się z turniejem.

Cerundolo F. 0 – 2 Aguer-Aliassime F.

Kanadyjczyk pewnym krokiem melduje się w kolejnej rundzie. Wynik spotkania 5:7 4:6.

Fritz T. 2 – 0 Baez S.

Faworyzowany Amerykanin szybko poradził sobie z Baezem, który wygrał zaledwie trzy gemy.

Fucsovics M 2 – 0 Molcan A.

Słowak nie dał rady i odpadł. Świetna dyspozycja Węgra i wygrana  6:4 6:2 daję mu następną rundę.

Sinner J. 2 – 0 Mannarino A.

Dobra dyspozycja obu panów sfundowała nam tie break w pierwszym secie. Po małych błędach to Sinner wygrał. W drugiej Partii Włoch nie pozostawił wątpliwości i przypieczętował zwycięstwo.

Wawrinka W. 2 – 1 Rune H.

Szwajcar kapitalnie wszedł w spotkanie i szybko wygrał seta. W drugim nie było już tak łatwo, obaj zawodnicy wygrywali swoje podanie. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie – break którego wygrał Duńczyk. Trzeci set znacznie się nie zmienił. W końcowej fazie to Wawrinka przełamał rywala, wygrywając jednocześnie całe spotkanie. Cieszy widok dobrej gry Szwajcara po tak długiej przerwie.

Miedwiediew D. 2 – 1 Iwaszka I.

Sinusoidalny to był mecz. Pierwszy set do dwóch dla Rosjanina. W drugim górą Iwaszka do trzech. Trzeci to popis Miedwiediewa i wygrana 6:1

Ruusuvuori E.1 – 2 Zverev A

Z wyjątkiem drugiego seta gdzie Niemiec nie dojechał i oddał go Finowi, bardzo dobry mecz Zvereva, który po trzysetowym boju awansował dalej.

Chaczanow K. 1 – 2 Davidovich Fokina A.

Nierówne spotkanie Rosjanina, który był w bardzo słabej formie. Hiszpan co prawda przegrał drugiego seta do jednego, ale to nie było to czego spodziewaliśmy się po Chaczanowie. Rosjanin zasłużenie odpadł z rywalizacji.

Garin C 2 – 0 Ruud C.

Norweg zawiódł i zasłużenie przegrał z solidnym Chiliczykiem 6:4 7:6

Rublow A. 2 – 0 Humbert U.

Szybko i sprawnie Rublow pokazał, że jest w tym sezonie w gazie, a w tym meczu, że gra dalej. Francuz bez szans.

Daniel T 1 – 2 Norrie C.

Świetna dyspozycja Japończyka przez półtora seta nie wystarczyła. Daniel nie dojechał w końcówce i odpadł 7:6 5:7 2:6

Tiafoe F. 2 – 0 Kubler J.

Łatwo i przyjemnie Tiafoe pokonał Australijczyka 6:3 6:2

Tabilo A. 2 – 0 Thompson J.

Kolejny sensacyjny występ Tabilo, tym razem pokonuje Thompsona i melduje się dalej. To największy sukces reprezentanta Chile w karierze.