Drużyna prowadzona przez Xaviego Sabate przegrała swój półfinałowy mecz. Płocczanie ulegli SC Magdeburg 29:30 (15:13).

Pierwsze minuty spotkania zwiastowały bardzo zacięty mecz. Nafciarze prezentowali się bardzo solidnie. Zbudowali sobie trzy bramki przewagi, a w końcówce mogli ją jeszcze powiększyć. Niestety stracili piłkę i do przerwy wygrywali 15:13. Druga połowa to wymiana ciosów. Lepiej prezentowała się drużyna z Niemiec, która poprawiła skuteczność rzutową, doprowadziła do remisu i zaczęła budować przewagę. Zawodnicy Orlen Wisły Płock walczyli do samego końca, bardzo dobrze bronił Adam Morawski, ale zbyt niski procent skuteczności sprawił, że w finale wystąpi SC Magdeburg. Wicemistrzowie Polski zmierzą się jutro w walce o 3. miejsce z Rhein-Necker Loewen. W finale zmierzą się ze sobą SC Magdeburg i Fuechse Berlin.