Konrad Bukowiecki zdobył srebrny medal Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. Jakub Szyszkowski poza podium.

Podczas 7. Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan Konrad Bukowiecki pokazał moc w finale konkursu pchnięcia kulą. 22-latek rozkręcał się z każdą kolejną próbą. Od początku zmagań był na drugim miejscu, a najlepszy wynik jaki osiągnął to 21,84 m. Lepszy okazał się tylko Brazylijczyk Darlon Romani – 22,36 m (rekord igrzysk), a trzecie miejsce przypadło kulomiotowi z Luksemburga: Bobowi Bertemesowi – 20,66 m.

W finale znalazł się także drugi Polak. Jakub Szyszkowski zajął jednak piąte miejsce z wynikiem 20,37 m. Warto zaznaczyć, że finał konkursu kulomiotów był najlepszy w dotychczasowej historii wojskowych zmagań.

Dla Bukowieckiego był to ostatni start w tym sezonie. W 2019 roku Konrad zdobył złote medale Uniwersjady i młodzieżowych mistrzostw Europy, a na mistrzostwach świata w Doha był szósty.