Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z Turcją 1:3. Oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Rosjanki dość niespodziewanie uległy Holenderkom. Niemki potwierdziły swoją dobrą dyspozycję pokonując Belgijki. Japonki nadal bez straty seta. Amerykanki górą w starciu z Brazylijkami.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zagrały naprawdę dobre spotkanie. W grze biało-czerwonych widać było zaangażowanie i skuteczność, czego brakowało w poprzednich meczach. Trzy pierwsze sety rozstrzygnęły się w końcówkach, w czwartym z bezpieczną przewagą triumfowały Turczynki. Pojedynek pełen był długich wymian, efektownych obron i ataków. O ostatecznym zwycięstwie zadecydowała ilość popełnionych błędów, których Polki popełniły więcej. Obserwowaliśmy starcie liderek, które nie wstrzymywały ręki w decydujących momentach. Wśród Polek najwięcej punktów zdobyła Magdalena Stysiak (26 pkt) oraz Malwina Smarzek (23 pkt). Zwrócić uwagę należy również na bardzo dobry mecz polskich libero: Moniki Jagły Marii Stenzel. W ekipie tureckiej 26 punktów zapisała na swoje konto Ebrar Karakurt20 punktów zdobyła Eda Erdem.

Polska – Turcja 1:3 (23:25, 27:25, 23:25, 20:25)

Wyniki pozostałych spotkań:

Niemcy – Belgia 3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

Rosja – Holandia 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 20:25)

Korea Południowa – Japonia 0:3 (18:25, 18:25, 25:27)

Kanada – Dominikana 1:3 (17:25, 24:26, 30:28, 16:25)

Chiny – Tajlandia 3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

Brazylia – Stany Zjednoczone 1:3 (17:25, 19:25, 25:23, 21:25)

Serbia – Włochy 3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

Aktualna tabela Ligi Narodów siatkarek (po trzech meczach):

Przez kolejne trzy dni na parkietach w Rimini będą rywalizować panowie. Polacy na otwarcie turnieju zmierzą się z Włochami. Początek spotkania o godz. 19:30.

Źródła: fot. Justyna Serafin, en.volleyballworld.com

5Autor: Mateusz Gajda