Polskie siatkarki przegrały kolejny mecz w Lidze Narodów. W starciu z reprezentacją Dominikany, zdołały wygrać tylko pierwszego seta. Amerykanki i Turczynki pewnie wygrały swoje spotkania. Kanadyjki po wczorajszym zwycięstwie nad Chinkami, dzisiaj nie dały szans Niemkom. Rosjanki uległy Japonkom, które mają na swoim koncie pięć zwycięstw. Po emocjonującym meczu Belgijki pokonały Koreanki. Włoszki walczyły z Brazylijkami, ale zdołały wygrać tylko jednego seta.

Reprezentantki Polski przegrały z Dominikaną 1:3. Biało-czerwone zwyciężyły w pierwszej partii, ale to było wszystko, na co pozwoliły solidnie grające przeciwniczki. Powróciły problemy w przyjęciu zagrywki oraz skuteczności w ataku. W trzecim secie nasze siatkarki miały trzy piłki setowe, ale nie były w stanie zakończyć tej odsłony. W czwartej partii Dominikanki wypracowały sobie sporą przewagę, mimo pogoni podopiecznych Jacka Nawrockiego, rywalki zakończyły spotkanie asem serwisowym. Wśród Polek najlepiej punktowały: Magdalena Stysiak (26 pkt), Zuzanna Górecka (12 pkt) oraz Martyna Łukasik (12 pkt). W drużynie Dominikanek największym dorobkiem punktowym mogły cieszyć się De La Cruz De Peña Bethania (26 pkt) oraz Martinez Brayelin Elizabeth (21 pkt). Po sześciu meczach, biało-czerwone mają na koncie dwa zwycięstwa i plasują się na 11. miejscu w tabeli.

Polska – Dominikana 1:3 (25:21, 22:25, 26:28, 21:25)

Wyniki pozostałych spotkań:

Belgia – Korea Południowa 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

Tajlandia – Stany Zjednoczone 0:3 (17:25, 14:25, 16:25)

Niemcy – Kanada 0:3 (28:30, 25:27, 14:25)

Japonia – Rosja 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

Chiny – Turcja 0:3 (15:25, 23:25, 21:25)

Holandia – Serbia 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:21)

Brazylia – Włochy 3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

Przez kolejne trzy dni, będziemy mogli oglądać mecze siatkarzy. Biało-czerwoni jutro zmierzą się z Australijczykami. Początek spotkania o godz. 18:00.

Źródło: en.volleyballworld.com

Autor: Mateusz Gajda