Za nami finały indywidualne mężczyzn w wieloboju w gimnastyce sportowej. Po złoto sięgnął Japończyk Daiki Haszimoto, który stanął na podium z Ruoteng Xiao oraz Nikitą Naggornyy.

Mistrz olimpijski triumfował z niewielką przewagą, gdyż wyprzedził Chinczyka z drugiej pozycji o 0,4 punktu. Japończyk najlepszy ze wszystkich zawodników był podczas ćwiczeń wolnych, na koniu z łękami oraz równoważni. Xiao pokonał Nagornego dzięki stabilności i powtarzalności, gdyż Rosjanin pokonał każdego zawodniczka na poręczach asymetrycznych, kółkach oraz w skoku.

Tuż za podium znalazł się Chińczyk Wei Sun, któremu do medalu zabrakło 0,253 punktu. Za nim znalazł się Japończyk Takeru Kitazono, który wyprzedził Artura Dalaloyan oraz Chia-Hunga Tang. Na 8. oraz 9. miejscu zawody ukończyli Brytyjczycy – James Hall oraz Joe Fraser. Najlepszą „10” zamknął natomiast Brody Malone z USA.