Wtorkowe zmagania na arenach pływackich to między innymi skoki do wody z trampoliny umieszczonej na wysokości 3 metrów. Dzisiaj byliśmy świadkami kwalifikacji oraz finałowej rozgrywki mężczyzn. Najlepszy okazał się Chińczyk Xie Siyi!

O godzinie 10:00 lokalnego czasu rozpoczęły się zmagania osiemnastu skoczków. Już w eliminacjach swoją siłę pokazali Chińczycy, Xie Siyi oraz Wang Zongyuan, którzy zajęli dwa pierwsze miejsce. Trzeci w stawce kwalifikujących był Brytyjczyk, Jack Laugher. Do finału awansowało dwunastu zawodników, a za małą niespodziankę można uznać dopiero siedemnaste miejsce Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego z 2018 roku, Daniela Restrepo. Stawkę zamknął jego rodak, Kolumbijczyk Sebastian Morales Mendoza. Ostatnie miejsce premiujące awansem padło łupem Koreańczyka, Harama Woo, co należy zanotować przed dalszą częścią tekstu!

Wielki finał skoków do wody panów rozpoczął się o godzinie 15:00 czasu lokalnego. Podium zawodów było takie samo jak w starciu kwalifikacyjnym. Mistrzostwo olimpijskie zdobył Xie Siyi, dla którego było to drugie złoto na tych Igrzyskach Olimpijskich. Na drugim stopniu podium stanął jego rodak Wang Zongyuan, który również wywalczył drugi medal na tegorocznych igrzyskach. Trzecie miejsce i brązowy medal trafił do Brytyjczyka Jacka Laughera, złotego medalisty z 2016 roku. Tuż za podium znalazł się dopiero dwunasty w eliminacjach, wcześniej wspominany, Koreańczyk Harama Woo. Jednak różnice punktowe pomiędzy czołową trójką a pozostałą resztą stawki były ogromne, więc szanse na inne rozstrzygnięcia były małe!