Lionel Messi
Lionel Messi / źródło: commons.wikimedia.org / fot. Кирилл Венедиктов

Trwa 1. kolejka Copa América. Oprócz Brazylii, która w meczu otwarcia pokonała Wenezuelę 3:0, trzy „oczka” na swoje konto dopisały także reprezentacje Kolumbii i Paragwaju, z kolei Argentyna podzieliła się punktami z Chile.

Skromne zwycięstwo Kolumbii

W drugim spotkaniu grupy B doszło do starcia zwycięzców Copa América z 2001 roku – reprezentacji Kolumbii, ze zdecydowanie niżej notowanym Ekwadorem. Potyczka zakończyła się skromnym zwycięstwem „Los Cafeteros” 1:0, a gola na wagę trzech punktów strzelił Edwin Cardona, po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym. 28-latek rozpoczął całą akcję, a następnie zakończył ją trafieniem do siatki rywala. Sposób rozegrania tego stałego fragmentu gry zasługuje na duże pochwały. Dla Cardony było to szóste trafienie w narodowych barwach. Asystę przy jego bramce zanotował Miguel Borja.

Kolumbia – Ekwador 1:0 (1:0)
1:0 Edwin Cardona 42’

Kolumbia: David Ospina (C) – Yairo Moreno (45’+5 William Tesillo), Óscar Murillo (82’ Davinson Sánchez), Yerry Mina, Daniel Muñoz – Edwin Cardona (82’ Gustavo Cuéllar), Mateus Uribe (61’ Sebastián Pérez), Wilmar Barrios, Juan Cuadrado – Miguel Borja (61’ Duván Zapata), Rafael Santos Borré

Ekwador: Pedro Ortíz – Pervis Estupiñán, Piero Hincapié, Robert Arboleda, Ángelo Preciado – Fidel Martínez (59’ Ángel Mena), Moisés Caicedo (80’ Damián Díaz), Jhegson Méndez, Gonzalo Plata (69’ Ayrton Preciado) – Michael Estrada (69’ Jordy Caicedo), Michael Estrada

Remis Argentyny z Chile

W meczu 1. kolejki grupy A naprzeciw siebie stanęli „Albiceleste” oraz „La Roja”. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a jego bohaterami zostali Lionel Messi oraz Eduardo Vargas – strzelcy jedynych bramek dla swoich zespołów. Jako pierwszy do siatki rywala trafił Argentyńczyk, który w 33. minucie posłał cudowne uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego. Na początku drugiej połowy szansę doprowadzenia do remisu miał Arturo Vidal. W 57. minucie rzut karny wykonywany przez Chilijczyka obronił Emiliano Martínez, następnie piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry. Dopadł do niej zarówno Vidal, jak i Eduardo Vargas. Przy dobitce tego drugiego golkiper Argentyny był już bezradny i musiał skapitulować.

Argentyna – Chile 1:1 (1:0)
1:0 Lionel Messi 33’
1:1 Eduardo Vargas 58’

Argentyna: Emiliano Martínez – Nicolás Tagliafico, Nicolás Otamendi, Lucas Martínez Quarta, Gonzalo Montiel (86’ Nahuel Molina) – Giovani Lo Celso (67’ Ángel Di María), Leandro Paredes (68’ Exequiel Palacios), Rodrigo De Paul – Nicolás González (81’Joaquín Correa), Lautaro Martínez (81’ Sergio Agüero), Lionel Messi (C)

Chile: Claudio Bravo – Eugenio Mena, Guillermo Maripán, Gary Medel (84’ Enzo Roco), Mauricio Isla – Charles Aránguiz, Erick Pulgar, Arturo Vidal (85’ Tomás Alarcón) – Jean Meneses (90’+3 Pablo Galdames), Eduardo Vargas (77’ César Pinares), Carlos Palacios (77’ Ben Brereton)

Boliwia zmiażdżona przez Paragwaj

I choć mecz zaczął się dla reprezentacji Boliwii co najmniej świetnie – objęła prowadzenie za sprawą rzutu karnego, którego na gola zamienił Erwin Saavedra, to z czasem było już tylko gorzej. W dziewiątej (!) minucie doliczonego czasu pierwszej połowy drugą żółtą kartkę otrzymał Jaume Cuéllar, a to oznaczało, że na drugą połowę podopieczni Césara Faríasa wyjdą osłabieni. Siedemnaście minut po jej rozpoczęciu do wyrównania doprowadził Kaku, a 180 sekund później Paragwaj objął prowadzenie za sprawą trafienia Ángela Romero. W 80. minucie zawodnik CA San Lorenzo de Almagro dołożył drugiego gola, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Paragwaj – Boliwia 3:1 (0:1)
0:1 Erwin Saavedra 10’ (k)
1:1 Kaku 62’
2:1 Ángel Romero 65’
3:1 Ángel Romero 80’

Boliwia: Rubén Cordano – José Sagredo, Adrián Jusino, Jairo Quinteros – Jorge Flores (46’ Roberto Fernández), Boris Céspedes (46’ Danny Bejarano), Leonel Justiniano (75’Erwin Sánchez), Erwin Saavedra (64’ Diego Wayar), Diego Bejarano – Jaume Cuéllar, Gilbert Álvarez (69’ Rodrigo Ramallo)

Paragwaj: Antony Silva – Santiago Arzamendia (74’ Héctor Martínez), Júnior Alonso, Gustavo Gómez, Alberto Espínola – Ángel Romero, Robert Piris (58’ Carlos González), Miguel Almirón, Mathías Villasanti (46’ Richard Sánchez), Kaku (87’ Andrés Cubas) – Gabriel Ávalos (87’ Julio César Enciso)

Copa América w Radiu GOL!

Relacji z wybranych meczów Copa América mogą słuchać Państwo na naszych antenach. Już w najbliższy czwartek serdecznie zapraszamy na spotkanie Kolumbii z Wenezuelą, które z największą przyjemnością skomentuje Piotr Szymczuk. Początek rywalizacji w Kanale 1. Radia GOL o godzinie 23.