Znamy uczestników męskiego finału Roland Garros 2023! W niedzielę o tytuł zagrają Novak Djokovic i Casper Ruud. Serb pokonał w półfinale Carlosa Alcaraza, Norweg okazał się lepszy od Alexandra Zvereva.

Jeden feralny moment

Początek meczu był wyraźnie nerwowy ze strony Hiszpana. A doświadczony Serb umiejętnie prowadził grę na własnych zasadach. W efekcie najpierw przełamał na 3:1, później na 6:3 wygrywając w ten sposób otwierającą partię. W drugim secie Alcaraz opanował emocję i zaczął dominować na korcie. Długo obaj szli gem za gem, aż do stanu 4:3 dla młodszego z nich. Alcaraz serował po set prowadząc 5:3, ale stracił serwis, a w kolejnym gemie nie wykorzystał trzech piłek setowych. Chwilę później sam musiał bronić breakpointu, ale ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść przełamując do zera na 7:5. Gdy wszystkim wydawało się, że mecz tak naprawdę dopiero się rozpoczyna, to na początku trzeciej partii doszło do fatalnego zdarzenia. Telewizyjne powtórki pokazały, jak Alcaraz stopą zahaczył o kort, co wywołało u niego ból, choć już wcześniej było widać u Hiszpana problemy ze skurczami. 20-latek poprosił o przerwę medyczną i po dobrych kilku minutach wrócił do gry, ale nie był już sobą. Gładko przegrał partię 1:6 i następną również 1:6. W ten sposób to Novak Djokovic zagra w niedzielę o swój 23. wielkoszlemowy tytuł.

Zimny i do bólu skuteczny Norweg

Kibice liczyli, że przynajmniej drugi półfinał przyniesie pięciosetowe starcie. Nic takiego się jednak nie wydarzyło. Casper Ruud kontrolował spotkanie z Alexandrem Zverevem od początku do końca i zwyciężył gładko w trzech setach. Niemiec grał chaotycznie i niedokładnie, a Norweg był bezwzględny i z zimną krwią wykorzystywał wszystkie nadarzające się okazję. Zverev tylko w raz odebrał podanie Ruudowi. Wydarzyło się to w pierwszym secie, w którym sam Niemiec dwukrotnie stracił serwis i przegrał 3:6. W drugiej partii jedno przełamanie zdecydowało o sukcesie Norwega, a ostatni set to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy ze strony Zvereva, który nie ugrał nawet gema. Casper Ruud zagra w niedzielę w swoim trzecim wielkoszlemowym finale. Poprzednie dwa przegrał (Roland Garros 2022 vs Nadal i US Open 2022 vs Alcaraz). Do trzech razy sztuka?