Reprezentacja Polski właśnie zakończyła eliminacje do mistrzostw Europy 2024, które kończą się jako wielka porażka i brakiem awansu do głównej imprezy. Dzisiejszy mecz z Czechami zakończony wynikiem 1:1 był kolejnym mało przekonującym spotkaniem reprezentacji Polski, za które teraz wystawie oceny poszczególnym reprezentantom.

Wojciech Szczęsny 6/10

Pewna ostoja naszej reprezentacji przez całe spotkanie, gdzie w kilku sytuacjach w porę interweniował, ratując skórę naszej reprezentacji. Kilka dobrych decyzji oraz wejście w pole karne przeciwników na koniec spotkania.

Paweł Bochniewicz 4/10

Solidny występ przez większą część spotkania, jednak tuż po przerwie stracona bramka idzie zdecydowanie na jego konto, gdzie źle zainterweniował, zostawiając rywalom czystą pozycję do oddania strzału. Kilka minut po tym incydencie doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry.

Jan Bednarek 4/10

Dobry powrót do reprezentacji zaliczył Jan Bednarek, trzymając przez dłuższy czas cała linie obrony w ryzach i do był to niemal bardzo dobry występ obrońcy Southampton. Po przerwie jednak kilka złych wyborów i przede wszystkim nadepnięcie rywalowi na głowę, co mogło się skończyć nawet zobaczeniem czerwonej kartki.

Jakub Kiwior 4/10

Podobnie jak Bochniewicz był solidny do przerwy, natomiast po przerwie to po jego wygraniu piłki Bochniewicz popełnił błąd. Kiwior dysponując dobrym przerzutem i świetnym wyprowadzeniem piłki dzisiaj tego nie pokazywał, grając raz po raz bardzo nie dokładne piłki.

Przemysław Frankowski 5/10

Przyzwoity występ Frankowskiego i na pewno dobry występ do przerwy, gdzie swoją motoryką i kilkoma wrzutkami mógł sporo namieszać, a posyłał tych dośrodkowań kilka, a nawet kilkanaście. W defensywie, natomiast radził sobie średnio, ogrywany przez swoich rywali prawą stroną boiska.

Nicola Zalewski 7/10

Zdecydowanie najlepszy piłkarz w naszej reprezentacji potrafił brać ciężar gry na siebie, wchodził w pojedynki 1v1 i bardzo często wychodził z nich zwycięstwo. Przy zdobytej bramce to on wykonał największą robotę, wyłuskując piłkę przy linii bocznej, a potem świetnie ja pod prowadził i dograł, dzięki czemu mogliśmy świętować zdobycie bramki. W defensywie również całkiem nieźle sobie radził, wracając bardzo często i asekurując naszych środkowych obrońców.

Jakub Piotrowski 6/10

Strzelec jedynego gola dla polskiej reprezentacji oraz najlepszy w środku pola, gdzie potrafił utrzymywać koncentrację przez dłuższą część spotkania, świetnie kontrolując zamysły rywali, a do tego dokładał sporą jakość w ofensywie, której nie potrafili znacząco wykorzystać nasi napastnicy.

Bartosz Slisz 5/10

Solidny i bardzo przyzwoity występ, który obył się bez jakiś większych błędów oraz strat. Bartek sumiennie próbował wykonywać swoją robotę w środku pola, nie zostawiając wątpliwości kto jest najlepszym wyborem na tą pozycję. Solidność to przede wszystkim wyróżnia zawodnika Legii Warszawa

Damian Szymański 5/10

Dziś na boisku nie wyróżniał się niczym znaczącym, jednak dobrze współpracował ze swoimi kolega na pozycji. Dziś jednak nie obyło się bez błędów, bo zaliczył kilka stat oraz złych wyborów, a w każdej piłce stykowej wybijał długim podaniem, o co mogliśmy mieć pretensje, chcąc grać atak pozycyjny musieliśmy gonić za piłką.

Karol Świderski 5/10

Przyzwoite zawody, dużo walki włożone w to spotkanie i jedna świetna sytuacja okraszona nawet pięknym przejęciem ala Robert Lewandowski. Do przerwy grał naprawdę dobrze, jednak po przerwie już nie nagrał, bo zgłosił, że się źle czuje, z tego powodu został przetransportowany do szpitala.

Robert Lewandowski 3/10

Nasz kapitan po raz kolejny zawiódł naszych kibiców, prezentując mocno przeciętny poziom. Dziś absolutnie nie był sobą, gdzie miał problemy z opanowaniem piłki, dochodzeniem do sytuacji, czy kontrolą piłki. W 55 minucie odnalazł się w swojej jedynej 100% sytuacji, jednak wybrał koszmarnie, nie zdobywając ostatecznie bramki. Gorsza dyspozycja od jakiegoś czasu nie sprzyja mu najlepiej, mając jeszcze wyzwanie, mierząc się z ogromną falą krytyki.

Zmiennicy

Adam Buksa 4/10

Zagrał 45 min , grając przyzwoicie, jednak niczego nie wniósł do naszej gry. Kilka sytuacji to za mało, że by dać mu wyższą ocenę.