Za nami pierwszy konkurs skoków narciarskich w 2022 roku. Tradycyjnie odbył się on na na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Podobnie jak w Obersdorfie najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, drugie miejsce wywalczył Niemiec Markus Eisenbichler, zaś na trzeciej lokacie uplasował się Słoweniec Lovro Kos.

Niestety po raz kolejny w tym sezonie rozczarowujący występ zaliczyli Polacy. Pozytywnie zaprezentował się jedynie Piotr Żyła, który zajął jedenaste miejsce. Oprócz Żyły w drugiej serii zameldował się Jakub Wolny, który wywalczył dwudziestą trzecią lokatę. Poza finałową rundą zawodów znaleźli się Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, który zajął dopiero czterdziestą siódmą pozycję.

W klasyfikacji generalnej 70. Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Ryoyu Kobayashi. Na drugim miejscu, ze stratą 13,2 pkt, plasuje się Marius Lindvik, podium uzupełnia Lovro Kos, który traci do lidera 17,7 pkt. Najwyżej z reprezentantów Polski znajduje się Piotr Żyła okupujący dwudziestą drugą pozycję.

Kolejna faza TCS rozpocznie się już w poniedziałek, gdy odbędą się kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku. Rywalizacja główna odbędzie się natomiast we wtorek o godzinie 13:30.