Letni wtorek oznacza oczywiście, że odbyły się kolejne mecze eliminacji do Ligi Mistrzów. Pożegnaliśmy dziś kolejne cztery ekipy, a Legia Warszawa zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

Legia na wyjeździe wyglądała wiele lepiej niż w domowym meczu z Florą. Od początku zdominowała rywala i tworzyła sobie wiele sytuacji, jednak przez całą pierwszą połowę nieco brakowało wykończenia i na przerwę piłkarze zeszli z wynikiem remisowym. Po zmianie stron, w 65. minucie, piłkarze Flory umieścili futbolówkę w siatce. Sędzia jednak podjął kontrowersyjną decyzję i orzekł, że w zamieszaniu zawodnik gospodarzy znalazł się na pozycji spalonej.

„Legioniści” odpowiedzieli błyskawicznie. Josip Juranović popisał się fantastyczną wrzutką w głąb pola, na którą idealnie wbiegł Rafael Lopes, łatwo umieszczając piłkę w siatce. Uzyskanego prowadzenia Legia nie oddała już do końca, mimo kilku prób ze strony gości. Zawodnicy z Warszawy zatriumfowali 3:1 w dwumeczu i oprócz awansu do 3 rundy eliminacji do LM, zagwarantowali sobie co najmniej miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Do kolejnego etapu weszły dziś jeszcze trzy inne ekipy. Malmo FF wykorzystało prowadzenie po domowym starciu i awansowało po wyjazdowym remisie 2:2 z Helsingin Jalkapalloklubi. Szwedzi w kolejnej rudzie zmierzą się z Rangers Stevena Gerrarda. Ferencvarosi TC przypieczętowało pewnie swój awans, pokonując 3:1 na wyjeździe FK Zalgiris a w kolejnej rundzie zmierzy się ze Spartą Praga. Ostatnią drużyną, która dziś triumfowała, jest rywal Legii Warszawa w kolejnym etapie – Dinamo Zagrzeb. Mistrz Chorwacji utrzymał czyste konto w dwumeczu wygrywają z Omonią Nikozja 1:0 i łącznie przechodząc dalej z wynikiem 3:0.

Jutro wieczorem poznamy pozostałych uczestników 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Czeka nas 9 spotkań rewanżowych, w tym starcie PSV z Galatasaray czy FC Midtjylland kontra Celtic Glasgow. Początek starć o 19:00.