Dzień szósty mistrzostw świata wciąż trwa. Za nami eliminacje w pchnięciu kulą, rzutu dyskiem oraz półfinały w biegu na 400 metrów przez płotki.

Kula tak jak przewidywaliśmy

Paulina Guba awansowała do finału pchnięcia kulą. Mistrzyni Europy z Berlina uzyskała w drugiej próbie 18.04 m. Wynik ten pozwolił zająć ostatnie premiowane awansem miejsce, czyli dwunaste. Druga z naszych reprezentantek Klaudia Kardasz zajęła 15 miejsce z wynikiem 17.79 m. Niestety nie dało to awansu do serii finałowej zawodniczce Podlasia Białystok.

Nie doleciał dysk do finału

W eliminacjach rzutu dyskiem odpadła Daria Zabawska (57.05 m).  Polka zajęła dwudzieste drugie miejsce, a do awansu zabrakło jej ponad 5 metrów. Młoda zawodniczka na pewno zebrała bezcenne doświadczenie, które może wykorzystać w przyszłości.

Szans realnych nie było, ale wola walki tak

Joanna Linkiewicz zajęła z najlepszym czasem w sezonie (55,38 s) szóste miejsce. Do awansu zabrakło ponad 0,5 sekundy. Mistrzyni Polski, pomimo jednego z słabszych rekordów sezonu, pokazała pazur i walczyła o jak najwyższe miejsce.