Za nami kolejne medalowe rozstrzygnięcia w judo. Dziś poznaliśmy zwycięzców w kolejnych dwóch kategoriach: kobiet do 63 kilogramów oraz mężczyzn do 81 kilogramów.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się reprezentantka Francji Clarisse Agbegnenou. Wielokrotna medalistka mistrzostw Świata i Europy w finale pokonała mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro 2016 Tina Trstenjak ze Słowenii. Brązowe medale wywalczyły Kanadyjka Catherine Beauchemin-Pinard oraz Włoszka Maria Centracchio.

Zmagania mężczyzn natomiast zakończyły się zwycięstwem reprezentanta gospodarzy. Japończyk Takanori Nagase pokonał w finale Saeida Mollaei (Mongolia). To piąte złote Japonii w olimpijskim turnieju judo. Brązowe medale zdobyli Austriak Shamil Borchashvili i Belg Matthias Casse.